12.5%
69.2%
50.0%
13.8%

Ένα εύκολο βράδυ είχανε οι Coffeewaukee Bugs απέναντι στους Boomers, πετυχαίνοντας την πρώτη τους νίκη. Μετά το μέσον του πρώτου δεκαλέπτου πάτησαν γκάζι και ξέφυγαν στη διαφορά χωρίς να απειληθούν ιδιαίτερα από τους Boomers. MVP του αγώνα ήταν ο Τσομπάνογλου που πέτυχε 17 πόντους.

Τα έντομα άνοιξαν το σκορ στο παιχνίδι με ένα τρίποντο Τσομπάνογλου στο ξεκίνημα και στη συνέχεια με ένα lay-up του ιδίου για το 0-5. Οι Boomers εκεί  θα τρέξουν ένα επιμέρους σκορ 11-2 με 10 συνεχόμενους πόντους του Δασκαλάκη και 1/2 βολές του Μιχαηλίδη για το 11-7. Κάπου εδώ οι Coffeewaukee Bugs θα πατήσουν γκάζι και με ένα σερί 0-6 θα πάνε στο τέλος του δεκαλέπτου με σκορ 11-13.

Το σερί τους θα συνεχιστεί και στο δεύτερο δεκάλεπτο πετυχαίνοντας στο ξεκίνημα του 12 σερί πόντους (συνολικό σερί 0-18), με το σκορ να διαμορφώνεται 11-25. Οι Boomers θα βρουν επιθετικά λύση από τον Σπανιώτη για να πάρουν την απάντηση από τον Τσομπάνογλου για το 13-27. Οι Boomers με 8-0 σερί θα μειώσουν σε 21-27 για να κλείσει το ημίχρονο με τους Coffewaukee Bugs στο +10 έπειτα από 4/4 βολές του Φωτόπουλου 21-31.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου οι Boomers θα τρέξουν ένα σερί 6-0 με δύο καλάθια του Δημητρακοπούλου και ένα του Μιχαηλίδη για το 27-31. Τα έντομα θα απαντήσουν και αυτά με ένα σερί 0-11, με τους Αντωνίου, Τσομπάνογλου και Βελαέτη, για να ξεφύγουν ξανά στο σκορ 27-42. Οι boomers θα κλείσουν το δεκάλεπτο με ένα καινούργιο σερί 7-0 για το σκορ Τρίτης δεκαλέπτου  34-42.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα οι boomers ξέμειναν από δυνάμεις πετυχαίνοντας μόλις 6 πόντους. Από την άλλη πλευρά οι Coffeewaukee Bugs παρότι έριξαν ρυθμούς δεν σταμάτησαν να σκοράρουν. Στην αρχή του δεκαλέπτου ο Bελαέτης θα πετύχει ένα τρίποντο για να δεχθεί την απάντηση από τους Λυτσάκη και Μιχαηλίδη για το 38-45. Από εκεί και μέχρι το τέλος του αγώνα οι Coffewauke Bugs θα τρέξουν ένα επιμέρους 2-12 για να κλείσει το παιχνίδι με τελικό σκορ 40-57.