28.0%
55.6%
28.2%
16.7%

Οι Boomers έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο κόντρα στους MyRema State Warriors, έχτισαν διαφορά η οποία έφτασε μέχρι και τους 20 πόντους και στη συνέχεια με καλή διαχείριση πήραν την πρώτη τους νίκη στο φετινό Summer League με το άνετο 42-60. MVP του αγώνα ήταν ο Αλεξανδρόπουλος Θάνος με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο οι Boomers μπήκαν ζεστοί στο ματς, πήραν μια διαφορά και συνεχώς την αυξαναν. Ο Αλεξανδρόπουλος άνοιξε λογαριασμό στο ματς με ευστοχο τρίποντο, ο Μαυρωνάς μείωσε σε 2-3, 2-5 ξανά ο Αλεξανδρόπουλος, 4-5 ο Μαυρωνάς, 4-8 ο Αναγνωστόπουλος, 6-8 ο μπακάλης, 6-10 ο Δάσκαλος, 8-10 ο Σπυρόπουλος, 8-15 οι Δασκαλάκης και Αλεξανδρόπουλος, 11-15 ο Καμπέρης κι 11-22 με ένα 0-7 σερί στο τέλος της περιόδου οι Αλεξανδρόπουλος, Αναγνωστόπουλος και Δασκαλάκης.

Στη δεύτερη περίοδο οι MyRema αντιμετώπισαν μεγάλο πρόβλημα επιθετικά, με αποτέλεσμα η διαφορά στο ημίχρονο να μεγαλώνει αρκετά. Δάσκαλος, Αλεξανδρόπουλος, Μοναστηριώτης και Αναγνωστόπουλος έγραψαν το 11-31, 14-31 ο Παληβογιάννης, 14-32 ο Αναγνωστόπουλος, 16-32 ο Μουμούρης και 16-34 ο Αναγνωστόπουλος ξανά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο με το ματς να έχει ξεφύγει οι δύο ομάδες ήταν αρκετά πιο χαλαρές και δοκίμαζαν διαφορά πράγματα μέσα στο γήπεδο. Ο Μαυρωνάς έγραψε το 17-34, 19-34 ο Μουμούρης 19-38 ο Αλεξανδρόπουλος, 24-38 οι Σπυρόπουλος και Αναγνωστόπουλος, 24-42 οι Αλεξανδρόπουλος και Μοναστηριώτης βάζοντας από ένα καλάθι, 26-42 ο Μαυρωνάς και 26-45 ο Αναγνωστόπουλος για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο οι Κεραμυδάς και Αναγνωστόπουλος ανέβασαν σε 26-50, 36-50 με ένα 9-0 σερί οι Μπαγιάτης, Μπακάλης και Παληβογιάννης, 36-58 οι Αναγνωστόπουλος και Κεραμυδάς, 41-58 οι Μαυρωνάς και Μπακάλης, 41-60 ο Αναγνωστόπουλος ξανά και μια βολή του Σπυρόπουλου για το τελικό 42-60 του αγώνα.

Για τους Boomers, πέρα από τον Αλεξανδρόπουλο, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Αναγνωστόπουλος και Μοναστηριώτης. Για τους MyRema State Warriors ξεχώρισαν οι Μπακάλης και Μαυρωνάς.