11.8%
53.3%
28.3%
12.5%

Οι The Saints επικράτησαν εύκολα των Boomers με score 40-25. Οι νικητές κυριάρχησαν σε ολόκληρο το παιχνίδι και επέβαλαν εξαρχής τον ρυθμό τους. Κορυφαίος παίκτης για του The Saints ήταν ο Θεοδόσης Φρίγγης με 11 ριμπάουντ και 4 πόντους.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε πολύ δυνατά από πλευράς των The Saints. Έτρεξαν ένα σερί 10-0 με τους Τσιβελεκίδη (8 π. , 4 ρ. , 2 ασ. , 3 κλεψ.) , Φρίγγη και Νιάρχο ( 8 π. , 7 ρ)  να σκοράρουν.
Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 5-15. Για τους ηττημένους σκόραραν Δάσκαλος (2 π. , 5 ρ.) και ο Σεργιάδης (7 π. , 4 κλ.).

Στην 2η περίοδο το επιμέρους σκόρ ήταν 8-2 υπέρ των The Saints. Διαδοχικά καλάθια απο Καρατζά ( 5 π. , 5 ρ. , 3 ασ. , 2 κλ.) και Κοντόπουλο ( 2 π. , 7 ρ.) ανέβασαν την διαφορά στο +14 (19-5) για τους Saints. Το σερί διέκοψαν με καλάθι 2 πόντων οι Boomers αλλά με 4 σερί εύστοχες βολές από  Αντιώτη ( 8 π. , 8 ρ. ) και Καλογερόπουλο ( 3 π. , 5 ρ. , 3 ασ. , 4 κλ. ). Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 7-23.

Μονογυιός ( 6 π.) , Δημητρακόπουλος ( 3 π. , 5 ρ. ) , Σεργιάδης και Μοναστηριώτης ( 5 π. , 3 ρ) με τα καλάθια τους έδωσαν την νίκη με 12-9 στην 3η περίοδο για τους Boomers. Τσιβελεκίδης, Νιάρχος και Αντιώτης σκόραραν τους 9 πόντους των The Saints στην 3η περίοδο.

Με το σκόρ να είναι 19-32 στο ξεκίνημα της 4ης περιόδου και με πολύ πειστική εικόνα από τους The Saints δεν υπήρχαν αμφιβολίες για τον νικητή του αγώνα. Αν και το πρώτο καλάθι της περιόδου προήλθε από τους Boomers (21-32) οι The Saints απάντησαν με ένα σερί 8-0 , τρίποντο του Αντιώτη , 2 εύστοχες βολές του Ταπραντζή , καλάθι δύο πόντων απο τον Τσιβελεκίδη και μία εύστοχη βολή απο τον Καλογερόπουλο. Ετσι, διαμόρφωσαν το 21-40 στα μισά της 4ης περιόδου.
‘Υστερα με 4 συνεχόμενους πόντους οι Boomers 2 βολές του Δάσκαλου , καλάθι του Δελή διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 25-40 .

Με αυτό το αποτέλεσμα οι The Saints κάνουν το 2/2 σε ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα ενώ οι Boomers, μια νεοσύστατη ομάδα ,αναζητάει ακόμα την χημεία της και τα πατήματα της.