45.5%
66.7%
38.0%
28.1%

Boomers – Tsatsoi Kings 72-79.Τρομερή ματσάρα ανάμεσα σε Boomers και Tsatsoi Kings με τους τελευταίους να κάνουν ένα τρομερό ξέσπασμα 0-12 και το 61-61 έγινε 61-73 στο 4ο δεκάλεπτο και να παίρνουν την νίκη. Φοβερή μονομαχία Αλεξανδρόπουλος με 40 πόντους Boomers και ο Τσέλος με 42 πόντους. Mvp του αγώνα ο Τσέλος με 42 πόντους, 12 ριμπάουντ(4-8),4 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με τον Κολυπέρα να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι του αγώνα 2-0 για τους Boomers. Ο Πελεκούδας με τρίποντο το 2-3 οι Tsatsoi Kings. Ο Αλεξανδρόπουλος από το ζωγραφιστό το 4-3 και ο Πιτσαλίδης πέτυχε το 4-5. Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δημητρακόπουλος και με 3/4 βολές ο Αλεξανδρόπουλος έγινε το 9-5. Τρίποντο ο Μπούρας Γιώργος το 9-8 και ο Αλεξανδρόπουλος με 7 πόντους του έγραψε το 16-8. Με σερί 0-12 το σκορ έγινε 16-20. Αρχικά ο Σπυράτος με καλάθι από το ζωγραφιστό, με σουτ από την γωνία ο Πιτσαλίδης, ο Μπούρας Σπύρος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Τσέλος με τρίποντο και γκολ φάουλ. Ο Αλεξανδρόπουλος με 2/2 βολές το 18-20 και το δεκάλεπτο τελείωσε 18-21 με 1/2 βολές ο Πελεκούδας.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πιτσαλίδης με 2/2 βολές το 18-23 οι Tsatsoi Kings. Ο Αλεξανδρόπουλος με τρίποντο πέτυχε το 21-23 για τους Boomers. Ο Τσέλος με σουτ από την γωνία πέτυχε το 21-25 και ο Δημητρακόπουλος από το ζωγραφιστό το 23-25. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσέλος το 23-27 και ο εκπληκτικός Αλεξανδρόπουλος με 2 τρίποντο έγραψε το 29-27. Απάντησε με τρίποντο ο Πελεκούδας για το 29-30 και ο Αλεξανδρόπουλος από το ζωγραφιστό το 31-30. Τρίποντο ο Καρυστινός και Τσέλος το 31-33 και ο Αναγνωστόπουλος με τρίποντο το 34-33. Νέο τρίποντο και ο Πελεκούδας πέτυχε το 34-36. Ο Αλεξανδρόπουλος ισοφάρισε 36-36 και ο Τσέλος σκόραρε το 36-38. Ο Μιχαηλίδης με τρίποντο, ο Καλυπέρας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Μιχαηλίδης με σουτ το σκορ έγινε 43-38. Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-42 με καλάθι από ντράιβ ο Τσέλος και με σουτ ο Πιτσαλίδης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κολυπέρας και ο Αλεξανδρόπουλος πέτυχαν το 47-42 για τους Boomers. Ο Τσέλος με 4 πόντους του μείωσε σε 47-46. Ο Αλεξανδρόπουλος με τρίποντο έκανε το 50-46. Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 50-55,αρχικά ο Τσέλος με 5 πόντους του, με σουτ ο Αναγνωστόπουλος το 52-55 και ο Σπυράτος με γκολ φάουλ το 52-58. Και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 58-58 με τρίποντο ο Κολυπέρας και ο Αλεξανδρόπουλος Αλεξανδρόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσέλος με τρίποντο έκανε το 61-58 οι Tsatsoi Kings. Ο Μιχαηλίδης με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κολυπέρας το σκορ έγινε 61-61. Με σερί 0-12 το σκορ έγινε 61-73,ο τρομερός Τσέλος με 11 πόντους και ο Σπυράτος με 1/2 βολές. Ο Αλεξανδρόπουλος έκανε το 63-73 και ο Σπυράτος σκόραρε το 63-75. Λίγο πριν το φινάλε οι Boomers μείωσαν 71-75,αρχικά ο Αλεξανδρόπουλος με τρίποντο και με 5 πόντους του ο Καλυπέρας. Ο Πελεκούδας με 2/2 βολές (0:29) πέτυχε το 71-77 και ο Κολυπέρας με 1/2 βολές (0:26) έκανε το 72-77-0:16). Το τελικό 72-79 πέτυχε ο Τσέλος.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Πιτσαλίδης με 10 πόντους, 15 ριμπάουντ (7-8),1 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αλεξανδρόπουλος με 40 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Κολυπέρας με 17 πόντους 16 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο.