0%
0%
0%
0%

Οι Butchers κέρδισαν τη Havana Rum με 60-43 για να πάνε στο 5-1 στον όμιλο και να συνεχίσουν να παλεύουν για το Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-2 για τους νικητές από τον Ντουρη και τον Μαμα Χ., για να απαντήσει ο Μπακαυγας Γ.. Ο Παπαγεωργίου έφερε την ομάδα του στο 9-4, με τον Ντουρη και τον Μαμα Χ. να σκοράρουν για το 13-4 και τον Κουρλαμπα να γράφει το 15-4. Ο Παπαντωνης απάντησε, με τον Αποστολου να σκοράρει για το 17-8 και τον Κουρλαμπα με τον Μαμα Β. να κλείνουν την περίοδο στο 22-9. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Σκυφτουλης με τον Τηγανιτα και τον Παπαγεωργίου ήταν που σκόραραν για το 28-10, για να απαντήσει ο Ελευθεριαδης. Ο Τηγανιτας με τον Κορδαλη και τον Παπαγεωργίου έκλεισαν το ημίχρονο στο 34-13 για τους Butchers, με τον Παπαντωνη και τον Ελευθεριαδη να μειώνουν σε 34-18 στην επανάληψη. Ο Αποστόλου με τον Ντουρη και τον Κουρλαμπας έφεραν το ματς στο 41-18, για να μειώσει ο Παπαντωνης και να σκοράρει ο Ανδριοπουλος για το 43-24. Ο Σκυφτουλης έγραψε το 45-24, με τον Παπαντωνη να απαντά για το 45-28, πριν κλείσει ο Παπαγεωργίου το δεκάλεπτο στο 47-28. Στην 4η περίοδο ο Ραδοπουλος έφερε το ματς στο 47-30, με τον Αποστολου να απαντά. Με τον Παπαδημητρίου και τον Ραδοπουλο η Havana Rum μείωσε σε 49-34, για να γράψει ο Μανικας το 51-36 και ο Ανδριοπουλος το 52-39. Ο Ραμοπουλος με τον Ντουρη έφεραν τους Butchers στο 58-39, για να κλείσει το ματς λίγο μετά στο 60-43.

Τα λάθη ήταν 15-10 στο ματς, τα κλεψίματα 8-10 και οι ασίστ 15-5. Στα ριμπάουντ οι Butchers είχαν τον έλεγχο, 51-41 με 11-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/20 τρίποντα και τη Havana Rum 2/16. Στα δίποντα η Havana Rum είχαν 31% και οι Butchers 46%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ντουρης είχε 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Παπαγεωργίου 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Αποστολου 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Κουρλαμπας 7 πόντους, 4 ριμπάουντ επίσης. Για τη Havana Rum ο Παπαντωνης είχε 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ.