0%
0%
0%
0%

Οι Butchers κέρδισαν τους Heat B.C. με 62-58 για να παραμείνουν μόνοι αήττητοι στον όμιλο με 4-0 ρίχνοντας τους αντιπάλους τους στην τριπλή ισοβαθμία με Titans και Kings B.C. στο 4-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-7 για τους Heat B.C. από τον Νικολαου και τον Τουτση, για να απαντήσει ο Παπαγεωργίου. Ο Τουτσης έγραψε το 4-9 με τον ίδιο και τον Γιορνταμηλακη να σκοράρουν ως το 6-15. Ο Μαμας Χ. μείωσε σε 9-15, με τον Παπαθανασίου και τον Τουτση να απαντούν, 9-23, για να κλείσει ο Ραμοπουλος το δεκάλεπτο στο 11-23. Στη 2η περίοδο ο Παπαγεωργίου έφερε το ματς ως το 16-23, με τον Ντουρη και τον Τραγκα να σκοράρουν για το 22-24. Ο Αρβανιτακης απάντησε για το 22-27 και το 24-30, με τον Αποστολου και τον Σκυφτουλη να μειώνουν σε 28-30, για να κλείσει από Κοκκαλιδη και Μαμα Χ. το ημίχρονο στο 31-32. Στην επανάληψη οι Butchers προσπέρασαν για πρώτη φορά στο 34-32, με τον Αρβανιτάκη να απαντά για το 34-35. Ο Γιορνταμηλακης έγραψε το 36-37 και μετά την απάντηση του Σκυφτουλη ο ίδιος με τον Αρβανιτάκη έφεραν το ματς στο 38-43. Ο Παπαγεωγίου με τον Αποστολου και τον Μαμα Χ. ήταν που έτρεξαν ένα 9-0 για το 47-43 των Butchers, με τον Γιορνταμηλακη να σκοράρει για το 47-48 του 30ου λεπτού. Στην 4η περίοδο ο Παπαγεωργίου και ο Ντουρης έφεραν την ομάδα τους στο 52-48, με τον Γιορνταμηλακη να απαντά. Ο Μαμας Β. σκόραρε για το 54-51, με τον Γιορνταμηλάκη να ισοφαρίζει. Όμως, ο Μαμας Β. με τον Παπαγεωργίου ήταν εκεί για τους Butchers και έφεραν το ματς στο 61-54. Ο Τουτσης μείωσε για το 61-58, αλλά ο Τηγανιτας με μία βολή σφράγισε τη νίκη της ομάδας του.

Τα λάθη ήταν 8-16 στο ματς, τα κλεψίματα 15-2 και οι ασίστ 9-13. Στα ριμπάουντ είχαμε ισορροπία, 37-38 με 11-7 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/18 τρίποντα και τους Heat B.C. 8/26. Στα δίποντα οι Heat B.C. είχαν 41% και οι Butchers 34%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παπαγεωργίου είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μαμας Χ. 13 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Ντουρης 12 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Heat B.C. Ο Γιορνταμηλακης είχε 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Τουτσης 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Αρβανιτακης 12 πόντους, 3 ριμπάουντ.