0%
0%
0%
0%

Οι Butchers κέρδισαν τους Los Rebels με 65-54 για να ανέβουν στο 6-1 και να φτάσουν ακόμα πιο κοντά στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-2 από τον Μαμα για να απαντήσει ο Γρηγορόπουλος για το 5-6 με τον Βαρωνο να γράφει το 5-8. Ο Ντουρης ισοφάρισε, με τον Κατζελη να κρατά την ομάδα του μπροστά και τον Σακελλαρίου να κλείνει το δεκάλεπτο στο 10-12. Στη 2η περίοδο ο Παπαγεωργίου ισοφάρισε, με τον Κατζελη και τον Γρηγορόπουλο να σκοράρουν για το 12-16. Ο Παπαγεωργίου μείωσε, με τον Κοκοτση να σκοράρει για το 15-19. Ο Αποστολου ισοφάρισε, με τον Γεωργουλη να βάζει την ομάδα του μπροστά και τον Μαμα να κλείνει το ημίχρονο στο 23-21. Στην επανάληψη ο Γρηγορόπουλος με τον Κατζελη σκόραραν για το 23-25 της ομάδας τους, με τον Μαμα και τον Γεωργουλη να απαντούν, 27-25. Ο Σακελλαρίου ισοφάρισε, αλλά ένα 9-0 από τον Τσαμη, τον Ραμοπουλο, τον Ντουρη και τον Γεωργουλη έφερε τους Butchers στο 36-27. Ο Αποστολου σκόραρε για το 38-29, ο Γρηγορόπουλος απάντησε, αλλά από τον Παπαγεωργίου το δεκάλεπτο έκλεισε στο 46-31. Στην 4η περίοδο ο Αποστολου με τον Τσουβανα έφεραν το ματς στο 51-31, με τον Βαρωνο να σκοράρει για το 51-34. Ο Γρηγορόπουλος έγραψε το 52-37 με τον Μαμα να απαντά για το 55-37. Ο Παπαγεωργίου σκόραρε για το 57-39, με τον Σακελλαρίου να μειώνει αλλά τον Ραμοπουλο να φέρνει τους Butchers στο 62-41. Ο Κατζελης με τον Σακελλαρίου και τον Γρηγορόπουλο μείωσαν σε 62-54 τρέχοντας ένα 0-13 για τους Los Rebels, για να κλείσει ο Παπαγεωργίου το ματς στο 65-54.

Τα λάθη ήταν 17-17 στο ματς, τα κλεψίματα 15-8 και οι ασίστ 12-7. Στα ριμπάουντ οι Los Rebels είχαν τον πρώτο λόγο, 33-42 με 8-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 8/17 τρίποντα και τους Los Rebels 1/14. Στα δίποντα οι Los Rebels είχαν 40% και οι Butchers 37%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παπαγεωργίου είχε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Αποστολου 11 πόντους, 5 ασίστ, ο Ντουρης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γεωργουλης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μαμας 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Los Rebels ο Σακελλαρίου είχε 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γρηγορόπουλος 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κατζελης 9 πόντους, 10 ριμπάουντ.