0%
0%
0%
0%

Οι Buzzer Βγείτερ κέρδισαν τους Aces με 46-41, για να πετύχουν την 1η τους νίκη στη σεζόν, με τους Ναστα, Γεωργουλια και Τσιλιγκιρη να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων και τον τελευταίο να καθαρίζει το ματς στα 13 δευτερόλεπτα με 2/2 βολές!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-5 από τον Κυριακόπουλο και τον Τσιλιγκιρη, για να κλείσει ο Σακελλαρόπουλος το δεκάλεπτο στο 8-8. Στη 2η περίοδο ο ίδιος έγραψε το 8-10, με τους Buzzer Βγείτερ να απαντούν για το 13-12 με τον Τσιλιγκιρη. Ο Μακροδημος έφερε την ομάδα του στο 13-15, με τον Τσιλιγκιρη να σκοράρει και πάλι για το 19-15 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Γαλανας με τον Ναστα έφεραν τους Buzzer Βγείτερ στο 25-18, για να γράψει ο Τσιλιγκιρης το 29-18 με 4 πόντους. Οι Aces απάντησαν με τον Κυριακόπουλο και τον Μακροδημο για το 31-25, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Ναστα και τον Τσιλιγκιρη στο 35-25. Στην 4η περίοδο ο Τσιλιγκιρης έφερε την ομάδα του στο 37-25, με τον Μορφο να σκοράρει για το 41-28 λίγο μετά. Οι Aces απάντησαν με τον Ασημακόπουλο για το 41-32, ο Κυριακόπουλος έγραψε το 43-35, και ο Ασημακόπουλος είχε άλλους 6 πόντους για να μειώσει στα 15 δευτερόλεπτα σε 43-41. Όμως, ο Τσιλιγκιρης με 2/2 βολές έγραψε το 45-41 στα 13 δευτερόλεπτα και μετά από ένα άστοχο ζευγάρι για τους Aces είχε 1/2 για να γράψει το τελικό σκορ.

Τα λάθη ήταν 14-15 στο ματς, τα κλεψίματα 6-8 και οι ασίστ 6-3. Στα ριμπάουντ οι Buzzer Βγείτερ είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 53-34 με 21-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 0/13 τρίποντα και τους Aces 5/23. Στα δίποντα οι Aces είχαν 32% και οι Buzzer Βγείτερ 36%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσιλιγκιρης είχε 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Γεωργουλιας 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ναστας 10 πόντους, 11 ριμπάουντ. Για τους Aces ο Ασημακόπουλος είχε 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κυριακόπουλος 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.