14.8%
18.2%
57.1%
15.4%

Εύκολο βράδυ για τους Desperado 40-72 τους Buzzer Βγειτερ,με τον Σεφέρη και τον Κρητικό να πετυχαίνουν 42 πόντους.Ο Κρητικός ,που έφτασε κοντά στο τριπλ νταμπλ ,ήταν ο MVP του αγώνα με 20 πόντους,18 ριμπάουντ(15-3),9 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Τανός πέτυχε το πρώτο καλάθι του αγώνα 2-0 για να ισοφαρίσει ο Κρητικός 2-2.Ο Γεωργούλιας σκόραρε για το 4-2 και με σερί 0-8 ο Σαλιμένος Μαρκοπουλιώτης,Κρητικός και Σεφέρης το 4-10 για τους Desperado .Με σουτ ο Τανός το 6-10 για τους Buzzer .Ο Κρητικός έγραψε το 6-12.Ο Τανός με λει-απ και ο Νάστας με καλάθι  από το ζωγραφιστό για το 10-12.Ο Γεωργούλιας 4 δευτερόλεπτα πριν το τέλος τις περιόδου έκλεψε την μπάλα από τον Μαρκοπουλιώτη,πάσα στον Σεπέτη και από τα 8 μέτρα με buzzer beater για το 13-12.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μαρκουλής  πέτυχε το 13-14.Ο Γεωργούλιας με σουτ για το 15-14 για τους Buzzer.Με 5 πόντους του Σεφέρη και 4 του Κρητικού για το 15-23 για τους Desperado.Ο Γαλανάς πέτυχε το 17-23. και ο Σεφέρης για το 17-25.Απάντησε ο Γεωργούλιας 19-25.Ο Σίμος με  σουτ για το 19-27.Ο Σεπέτης με σουτ και τρίποντο μείωσε 24-27.Ο Σαλιμένος με 1/2 βολές, ο Παπαδάκης με Hook και ο Σίμος έγραψαν το 24-33,σκορ δεκαλέπτου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο τραυματισμός του Γεωργούλια στο τελευταίο λεπτό τις 2 περιόδου επηρέασε αρνητικά τους Buzzer Βγειτερ.Η ομάδα δεν σκόραρε και με 0-20 οι Desperado σφράγισαν την νίκη τους.Το 24-53 διαμορφώθηκε με 8 πόντους του Σεφέρη,6 του Κρητικού,4 του Σίμου και 2 του Μαρκουλή.

Τελευταίο δεκάλεπτο ο Νάστας πέτυχε το 26-53 με τον Σεφέρη να απαντάει για το 26-55.Ο Τανός με 4 πόντους  έκανε το 30-55.Ο Σίμος και ο Σεφέρης με σουτ ,τρίποντο του Μαρκοπουλιώτη και ο Μαρκουλής στον αιφνιδιασμό για το 30-64.Ο Τανός πέτυχε άλλο ένα καλάθι για το 32-64 με τον Σεφέρι από την γωνία έγραψε το 32-66.Το τρίποντο του Σεπέτη το 35-66 για τους Buzzer,με τον Σεφέρη να σκοράρει  για το 35-68.Άλλο ένα τρίποντο από τον Σεπέτη για το 38-68.Ο Σίμος με σουτ έκανε το 38-70.Ο Τανός σκόραρε το 40-70 και ο Κρητικός για τους Desperado  το 40-72 .

Για τους νικητές ξεχώρισαν  άκομα ο Σεφέρης με 22 πόντους,8 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ο Σίμος με 12 πόντους(6-8 δίποντα) και ο Μαρκοπουλιώτης με 9 πόντους,6 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τανός με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ,ο Νάστας με 7 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Σεπέτης με 12 πόντους,2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.