0%
0%
0%
0%

Ο KMC B.C. κέρδισε με 58-47 τους Buzzer Βγείτερ για να μπει με νίκη στη σεζόν, παίρνοντας τον αγώνα στην 4η περίοδο με επιμέρους 17-6, αφού οι δυο ομάδες έκλεισαν ισόπαλες το 3ο δεκάλεπτο, 41-41, με τους Buzzer Βγείτερ να είναι μπροστά ως το 46-47 αλλά να δέχονται ένα 12-0 στο τέλος.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 7-2 για τους νικητές από τον Σανδυλο, τον Σανδιλο και τον Σπανο, για να απαντήσει ο Ναστας. Ο Τανος έγραψε το 9-7, με τον Παυλοπουλο να κλείνει το δεκάλεπτο στο 11-7. Στη 2η περίοδο ο Ναστας ισοφάρισε σε 11-11, αλλά με τον Παναγιωτόπουλο ο KMC B.C. πήγε στο 18-11. Ο Τσιλιγκιρης ήταν που μείωσε σε 19-15, με τον Σανδυλο να απαντά, αλλά τον Τσιλιγκιρη να σκοράρει για να βάλει μπροστά τους Buzzer Βγείτερ στο ημίχρονο, 21-22. Στην επανάληψη ο Τσιλιγκορης συνέχισε (13 συνεχόμενοι πόντοι) για το 23-26 της ομάδας του, με τον Σανδυλο και τον Μολιο να απαντούν για το 29-26. Ο Μορφος και ο Τσιλιγκιρης έγραψαν το 29-32, με τον Σπανο και τον Σανδιλο να σκοράρουν για το 37-32 του KMC B.C.. Ο Τσιλιγκιρης ήταν και πάλι εκεί, 37-36, ο Σπανος απάντησε, με τον Παραβα και τον Τανο να κλείνουν την 3η περίοδο στο 41-41. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τσιλιγκιρης σκόραρε για το 41-43, με τον Σανδιλο και τον Μολιο να απαντούν για το 44-43, αλλά τον Τσιλιγκιρη να βάζει ξανά μπροστά τους Buzzer Βγείτερ, 44-45 και 46-47. Κάπου εκεί ένα 12-0 σερί από τον Σανδυλο, τον Γιωτακη και τον Σπανο ήταν που έφερε τον KMC B.C. στο 58-47 και του έδωσε τη νίκη.

Τα λάθη ήταν 22-17 στο ματς, τα κλεψίματα 11-14, οι ασίστ 15-4. Στα ριμπάουντ ο KMC B.C. είχε τον έλεγχο, 49-37 με 15-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/24 τρίποντα και τους Buzzer Βγείτερ 3/20. Στα δίποντα ο KMC B.C. είχε 41% και οι Buzzer Βγείτερ 28%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σανδυλος είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σπανος 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Σανδιλος 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Buzzer Βγείτερ ο Τσιλιγκιρης είχε 27 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα, ο Ναστας 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.