10.5%
44.4%
44.2%
15.4%

Πολύ δυναμικό πέρασμα από το κλειστό της Καλλιθέας έκαναν οι Paranormal Inactivity, αφήνοντας υποσχέσεις για την συνέχεια του πρωταθλήματος με εξωπραγματικό Σκουλάτο να πετυχαίνει ένα εντυπωσιακό triple-double. H ομάδα των Paranormal επικράτησε της ομάδας Buzzer Βγείτερ με 62-46 αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις σε κοινό και αντιπάλους.

Πρώτο δεκάλεπτο για το ματς με τις δύο ομάδες να συναγωνίζονται στα τρίποντα με 2 συνεχόμενα για τους Paranormal από τους Παπαδάκη και Ρουστά και ένα για τους Buzzer Βγείτερ από τον Τανό. Η άμυνα των Paranormal όμως δεν επέτρεψε πολλά καλάθια για τους Buzzer Βγείτερ, αφού μετά το τρίποντο του Τανού, η ομάδα σκόραρε ακόμα 3 πόντους για να τελειώσει το 1ο δεκάλεπτο 20-6 υπέρ των Paranormal I..

Στο δεύτερο δεκάλεπτο είδαμε ένα πιο ισορροπημένο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να μπαίνουν αποφασιστικά. Οι Buzzer Βγείτερ προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν το momentum που είχαν στην 2η περίοδο και να προσπεράσουν στο σκορ, όμως οι Παπαδάκης, Σκουλάτος και Ρουστάς είχαν άλλη γνώμη, και ως αποτέλεσμα 2ου δεκαλέπτου είχαμε το 17-15 υπέρ των Paranormal και κάπως έτσι έκλεισε το 1ο ημίχρονο με σκορ 37-21.

Στην επιστροφή των ομάδων από το ημίχρονο, είδαμε πολύ ενέργεια και θέληση και από τις δύο ομάδες με τους Τανό και Μόρφο να μαζεύουν όλα τα ριμπάουντ για τους Buzzer Βγείτερ και τους Παπαδάκη να σκοράρει χωρίς σταματημό και τον εκπληκτικό Σκουλάτο να πασάρει και να σκοράρει πιο γρήγορα και από τον Σλούκι Λουκ. Στα τελευταία λεπτά του 3ου δεκαλέπτου, οι Paranormal άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς στο σκόρ με αποτέλεσμα το τέταρτο δεκάλεπτο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα και τους Paranormal να πανηγυρίζουν την 1η τους νίκη για φέτος στην Bronze League. Για τους Buzzer Βγείτερ η 1η αγωνιστική δεν ήρθε όπως την περίμεναν, φάνηκαν μουδιασμένοι στο παιχνίδι και ενώ κατάφερναν να βρούν λύσεις και ελεύθερα σουτ δεν μπόρεσαν να τα τελειώσουν, πράγμα λογικό μιας και η πρεμιέρα κάθε ομάδας είναι δύσκολη.

MVP του παιχνιδιού ο απολαυστικός Σκουλάτος. Όποιος τυχερός κατάφερε να βρίσκετε στο κλειστό γήπεδο της Καλλιθέας το βράδυ της 5ης Οκτωβρίου θα καταλάβει τον λόγο που ο συγκεκριμένος παίκτης αξίζει όλα τα κοσμητικά επίθετα. Σούπερ εμφάνιση για τον guard των Paranormal με triple-double στην πρεμιέρα. Ο Σκουλάτος κατάφερε να σκοράρει 13 πόντους, να μαζέψει 21(!) ριμπάουντ και να μοιράσει και 10 ασίστ στο παιχνίδι με τους Buzzer Βγείτερ και να πάρει από το χεράκι την ομάδα του και να την οδηγήσει στην κατάκτηση της νίκης. Επίσης πάρα πολύ καλοί οι Παπαδάκης και Μιχελακάκης Ε., ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Τσιλιγκίρης με 18 πόντους, Νάστας και Γαλανάς με 10 ριμπάουντ, αλλά και η ενέργεια και η θέληση των Μόρφο και Τανό.