25.0%
40.0%
57.1%
37.5%

Οι Reapers κέρδισαν με 97-69 τους Buzzer Βγείτερ για να συνεχίσουν στην κορυφή του ομίλου τους μετά από ένα ωραίο παιχνίδι με γρήγορο μπάσκετ και καλές επιθέσεις για τις δύο ομάδες. Ματσάρα με double double σε πόντους-ασίστ από τον Καντιώτη, τέλειος επιθετικά ο Κουμούτσης με 19 πόντους και 8/8 εντός παιδιάς χωρίς λάθος, double double ο Κρινής και 36 πόντους από τον Φιλιππόπουλο έγραψε η ιστορία του αγώνα!

Το ματς ξεκίνησε με τον Φιλιππόπουλο να σκοράρει για να απαντήσει ο Καντιώτης για το 6-3. Ο Φιλιππόπουλος μείωσε σε 6-5 και 9-8 μετά το καλάθι και φάουλ του Χειράκη, για να τρέξουν ένα 10-0 οι Reapers με τον Στεφανάκη, τον Κουμούτση και τον Καντιώτη για το 16-8 στην περίοδο και το 19-8 αμέσως μετά.

Το σερί σταμάτησε ο Σεπέτης στο 2ο δεκάλεπτο, με τον Καντιώτη, τον Χειράκη και τον Πατσέλη Α. να γράφουν το 29-11 με νέο 10-0. Ο Φιλιππόπουλος με τον Νάστα μείωσαν, αλλά ο Κουμούτσης σκόραρε για το 32-14 και το +18 της ομάδας του. Με τον Φιλιππόπουλο να βάζει 12 συνεχόμενους πόντους οι Buzzer Βγείτερ μείωσαν σε 37-30 στο ημίχρονο, τρέχοντας ένα 5-16 με τον Γαλανά να πετυχαίνει τους μόνους πόντους που δεν έβαλε ο Φιλιππόπουλος και τον Πουμπουρίδη να σκοράρει απ’ την άλλη πλευρά.

Στην επανάληψη ο Κρινής μπήκε με 9 πόντους και 2 ασίστ στους πρώτους 13 πόντους της ομάδας του, σκόραρε για το 42-30, με τον Νάστα να απαντά και τον Γαλανά να τον βοηθά για το 44-38, με τον Κρινή και τον Πουμπουρίδη να φέρνουν το ματς ως το 48-41 και τον Καντιώτη με τον Χειράκη και τον Στεφανάκη με τον Κουμούτση να ολοκληρώνουν ένα τρομερό 18-0 για τους Reapers που τους έφερε από το 46-41 στο 64-41 καθαρίζοντας οριστικά το ματς. Ο Φιλιππόπουλος το διέκοψε με τον Κουμούτση να απαντά και τον Γαλανά να κλείνει στο 66-46 το δεκάλεπτο.

Στην 4η περίοδο ο Φιλιππόπουλος έγραψε το 66-48, με τον Πατσέλη Α. να απαντά με τρίποντο. Ο Παράβας σκόραρε με τον Κρινή και τον Στεφανάκη να σκοράρουν για το 76-51, πριν μειώσει ο Παράβας και πάλι. Ο Στεφανάκης συνέχισε και αντάλλαξε καλάθια με τον Γαλανά για να έρθει ο Κουμούτσης για το 81-55 και μετά την απάντηση του Χαλκιά να πάει το ματς στο 85-57 από Στεφανάκη και Κουμούτση. Ο Καντιώτης έγραψε το 87-58, με τον ίδιο και τον Χειράκη να φέρνουν το ματς στους 30 πόντους στο 92-62, για να απαντήσουν ο Γαλανάς με τον Σεπέτη για το 92-69 και να κλείσει το ματς από Χειράκη και Καντιώτη στο 97-69.

Για τους νικητές ο Καντιώτης είχε 27 πόντους με 12/19 εντός παιδιάς, 5 ριμπάουντ, 12 ασίστ, ο Κρινής 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ με 5/6 εντός παιδιάς, ο Κουμούτσης 19 πόντους, 4 ριμπάουντ με 8/8 εντός παιδιάς, ο Στεφανάκης 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Χειράκης 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Buzzer Βγείτερ ο Φιλιππόπουλος είχε 36 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 τάπες, ο Σεπέτης 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Γαλανάς 13 πόντους, 8 ριμπάουντ.