31.0%
46.5%
50.0%
5.0%

Buzzer Βγειτερ vs Remal Madri 73-75.Μετά από ένα δραματικό και δυνατό παιχνίδι οι Remal Madri κατάφεραν να κάνουν την μεγάλη ανατροπή στα τελευταία 2 λεπτά και πήραν τελικά τη νίκη. Ο τραυματισμός του Τσιλιγκίρη με θλάση (39 πόντους) στο τελευταίο δίλεπτο στοίχισε το ροζ φύλλο για τους Buzzer Βγειτερ. Mvp του αγώνα ο Χατζηιγνατίου  με 25 πόντους,11 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Γαλανάς 2-0 για τους Buzzer Βγειτερ. Ισοφάρισε ο Χατζηιγνατίου 2-2 με σουτ για την Remal Madri .Το 4-2 πέτυχε ο Γεωργούλιας αλλά ο Χατζηιγνατίου έφερε το ματς στα ίσα 4-4.Ο Γαλανάς το 6-4 με φόλοου και με σερί 0-8 το σκορ έγινε 6-12 ,ο Καμπούρης με 4 πόντους του από σουτ ,2/2 βολές ο Μοτσάκος και με σουτ ο Χατζηιγνατίου. Ο Γαλανάς με σουτ έκανε το 8-12 και ο Χατζηιγνατίου από το ζωγραφιστό και ο Μοτσάκος με λει-απ έγραψαν το 8-16.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γεωργούλιας το 10-16 .Ο Λιούλης με 2/2 βολές και ο Αθανασάκος με καλάθι από το low post πέτυχαν το 10-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-20 με τον Τσιλιγκίρη να μειώνει με σουτ και με 1/2 βολές.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσιλιγκίρης ξεκίνησε με 2/2 βολές για τους Buzzer Βγειτερ 15-20.Ο Αθανασάκος με σουτ και ο Μανίνας με τρίποντο έγραψαν το 15-25 για την Remal Madri. Με σερί 11-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 26-25 οι Buzzer ,αρχικά ο Γεωργούλιας με τρίποντο, ο Τσιλιγκίρης με 3/4 βολές και τρίποντο και ο Σεπέτης με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Καμπούρης ισοφάρισε με 1/2 βολές 26-26.Ο Γεωργούλιας με step back πέτυχε το 28-26 και ο Καμπούρης έφερε το ματς στα ίσα 28-28.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Τσιλιγκίρης 31-28.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τανός και Τσιλιγκίρης με τρίποντα πέτυχαν το 37-28 για τους Buzzer Βγειτερ. Ο Χατζηιγνατίου σκόραρε με ντραιβ το 37-30 για την Remal Madri. Ο εκπληκτικός Τσιλιγκίρης με coast to coast, με σουτ και με τρίποντο πέτυχε το 44-30.Οι Remal αντέδρασαν και με σερί 0-11 μείωσαν σε 44-41,αρχικά ο Θεοφάνους με 1/2 βολές, ο Μοτσάκος με 2/2 βολές, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν ο Καμπούρης και ο Αθανασάκος και ο Καμπούρης με σουτ και με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Τσιλιγκίρης με 2/2 βολές το 47-41 και το δεκάλεπτο τελείωσε 47-43 με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Καμπούρης .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χατζηιγνατίου με σουτ μείωσε 47-45 για την Remal Madri. Ο Γαλανάς και ο Τσιλιγκίρης με τρίποντο έγραψαν το 53-45 για τους Buzzer Βγειτερ. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καμπούρης το 53-47.Ο Τσιλιγκίρης με 2/2 βολές και με σουτ πέτυχε το 57-47.Ο Μοτσάκος με ντραιβ το 57-49 και ο τρομερός Τσιλιγκίρης με τετράποντο( εύστοχο τρίποντο και 1/1 βολή)και με 1/2 βολές έγραψε το 62-49.Ο Μοτσάκος με 1/2 βολές, ο Πετράκης από το ζωγραφιστό, ο Αθανασάκος με coast to coast και ο Μοτσάκος με 1/1 βολή έγραψαν (1:54)το 62-55.Με τον Τσιλιγκίρη στον πάγκο λόγω θλάσης, ο Δημητρακόπουλος με 2/4 βολές έκανε το 64-55.Ο Αθανασάκος με 2/2και ο Χατζηιγνατίου με ντραιβ μείωσαν σε 64-59.Ο Γαλανάς στον αιφνιδιασμό το 66-59 και ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές το 66-60.Ο Γεωργούλιας με 1/2 βολές το 67-60.Ο Μοτσάκος με ντραιβ το 67-62.Ο Σεπέτης με 1/2 βολές το 68-62. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζηιγνατίου το 68-64. Ο Γεωργούλιας με 1/1 βολή (τεχνική ποινή )και με 1/2 βολές πέτυχε το 70-64.Ο Αθανασάκος με 2/2 βολές,στην συνέχεια κλέψιμο του  και ο Χατζηιγνατίου το καλαθι, ξανά κλέψιμο ο Αθανασάκος και ο Χατζηιγνατίου ισοφάρισε 70-70. Ο Γεωργούλιας με 1/2 βολές το 71 -70(0:40) και ο Χατζηιγνατίου με 3/3 βολές το 71-73 (0:27). Ο Σεπέτης ισοφάρισε με 2/2 βολές (0:21) και ο Μοτσάκος με 1/2 βολές(0:06) ο Χατζηιγνατίου το επιθετικό ριμπάουντ και με 1/3 βολές (0:06)έγραψε το τελικό 73-75.Οι Buzzer Βγειτερ δεν εκδήλωσαν επίθεση και το ροζ φύλλο κατέληξε στην Remal Madri.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καμπούρης με 17 πόντους,(8/10 δίποντα),9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Αθανασάκος με 12 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσιλιγκίρης με 39 πόντους,6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 3 κλεψίματα ,ο Γεωργούλιας με 13 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ,4 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Γαλανάς με 11 πόντους,12 ριμπάουντ και 2 ασίστ.