20.8%
47.4%
31.4%
30.4%

Ο Άρειος Πάγκος, παρά τα πολλά προβλήματα τραυματισμών, κατάφερε να πάρει μια δύσκολη νίκη κόντρα στους Buzzer Beeres με 62-55. MVP του αγώνα ήταν ο Ηλίας Καλλιώρας με 24 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ήταν αρκετά ισορροπημένες. Ο Καλλιώρας ξεκίνησε με τρίποντο το ματς, οι Καλογερόπουλος και Στραβομύτης έκαναν το 4-3, 5-4 ο Μαυρόπουλος, 5-7 με γκολ φάουλ του Οικονόμου, 7-7 με καλάθι ξανά από τον Μαυρόπουλο και 7-12 από τους Παπαδόπουλο και Κανελλόπουλο. Το τελικό 14-12 της περιόδου το έγραψε ο Άρειος Πάγκος με ένα 7-0 των Καλλιώρα και Μαριόλη.

Στην δεύτερη περίοδο ο Άρειος Πάγκος μπήκε δυνατά, αιφνιδιασε τους Beeres και πήρε μια διαφορά, την οποία όμως γρήγορα έχασε. Αργύρης, Αθανασόπουλος και Μαριόλης έβαλαν από ένα καλάθι για το 20-12, 20-15 από τον Οικονόμου, 23-15 από τους Μαριόλη και Καλλιώρα, 23-17 από τον Καλογερόπουλο, 25-17 ο Μαριόλης και 25-24 από τους Παπαδόπουλο, Καλογερόπουλο και Οικονόμου. Το τελικό 26-26 του ημιχρόνου το έγραψαν οι Αργύρης, με μια βολή για τον Άρειο Πάγκο, και Καλογερόπουλος με ένα καλάθι για τους Beeres.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το ματς συνέχισε να είναι ένα ντέρμπι απόλυτης ισορροπίας. Ο Αθανασόπουλος έβαλε καλάθι για το 28-26, 28-29 ο Οικονόμου, 32-29 ο Μαριόλης με δύο συνεχόμενα καλάθια, 32-32 με τρίποντο ο Παπαδόπουλος και 35-32 με τον ίδιο τρόπο ο Αργύρης. Ο Καλογερόπουλος μείωσε σε 35-34, 37-34 από τον Αθανασόπουλο, 37-36 ο Οικονόμου και 40-36 ο Καλλιώρας με άλλο ένα τρίποντο του στο παιχνίδι. Τσίρμπας και Στραβομύτης έτρεξαν ένα 0-6 για να βάλουν μπροστά την ομάδα τους με 40-42, 43-42 με τρίποντο ο Καλλιώρας, 43-44 από τον Παπαδόπουλο και 46-44 με άλλο ένα τρίποντο του MVP.

Τέταρτο δεκάλεπτο και στα τελευταία λεπτά ο Άρειος Πάγκος κατάφερε να πάρει μια διαφορά, η οποία τον έκανε κάπως πιο άνετο στο τέλος και του έδωσε το ροζ φύλλο. Ο Οικονόμου με δύο βολές ισοφάρισε σε 46-46, 50-46 από τους Καλλιώρα μαι Αργύρη, 50-48 ο Οικονόμου ξανά 54-48 με δύο καλάθια του Καλλιώρα και 54-50 με άλλες δύο βολές του Οικονόμου. Μια βολή του Μαριόλη για το 55-50, 55-52 ο Οικονόμου και 5-0 από τους Αθανασόπουλο, Αργύρη και Μαυρόπουλο για να βάλουν την ομάδα τους μπροστά με 8 πόντους και να της δώσουν άλλο αέρα στα τελευταία λεπτά. Οικονόμου και Παπαδόπουλος μείωσαν σε 60-55 λίγο πριν το τέλος, όμως ο Μαυρόπουλος έβαλε άλλους δύο πόντους και έγραψε το τελικό 62-55 για τη νίκη του Αρείου Πάγκου.

Για τον Άρειο Πάγκο, πέρα από τον Καλλιώρα, καταπληκτική εμφάνιση έκανε και ο Μαριόλης. Για τους Buzzer Beeres ξεχώρισαν Οικονόμου και Παπαδόπουλος.