33.3%
45.0%
34.9%
27.3%

Buzzer Beeres vs Νίκαια 71-62.Ένα εύκολο βράδυ για τους Buzzer Beeres εναντίων της Νίκαιας ,πήραν το προβάδισμα στο 2ο δεκάλεπτο, έκτισαν μια διαφορά 10 πόντων και κατέκτησαν την νίκη μετά από 3 ήττες. MVP ο Οικονόμου με 25 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κόψιμο.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε 0-6 για την Νίκαια ο Μάλλης με σουτ,με λει-απ ο Σιμιντζής Βλάσης και με σουτ από την γωνιά ο Μάλλης. Απάντησε με σουτ από την γωνιά ο Οικονόμου για το 2-6.Ο Μάλλης με σουτ από την γωνιά, ο Μηλιώτης με σουτ και ο Σιμιντζής Βλάσης με ντραιβ έγραψαν το 2-12.Μετά από το τάιμ άουτ που πήραν οι Buzzer Beeres έτρεξαν σερί 13-0 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 15-12,αρχικά σκόραρε ο Οικονόμου με σουτ από την γωνιά, 2/2 βολές ο Στραβομύτης, από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Καλογερόπουλος,με 4/4 βολές ο Οικονόμου και με τρίποντο ο Παπαδόπουλος. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Σιμιντζής Βλάσης 15-15.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο έκανε το 18-15 για τους Buzzer Beeres. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζηαντωνίου το 18-17.Ο Σίτος και ο Παπαδόπουλος με τρίποντα έγραψαν το 24-17. Ο Σιμιντζής Βλάσης με σουτ και με γκολ φάουλ ο Χατζηαντωνίου μείωσαν σε 24-22 .Ο Οικονόμου με σουτ και με ντραιβ έγραψε το 28-22 και κ Σιμιντζής Κυριάκος με σουτ από την γωνιά το 28-24.Με σερί 12-0 ξέφυγαν στο σκορ με 40-24 ,αρχικά ο Στραβομύτης με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καλογερόπουλος, ξανά ο Στραβομύτης με 4 πόντους από σουτ και ο Κανελλόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καλογερόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό έκανε το 42-24 για τους Buzzer Beeres. Ο Μάλλης με σουτ το 42-26 για την Νίκαια. Ο Στραβομύτης με τρίποντο το 45-26 και ο Μάλλης με 1/2 βολές το 45-27.Ο Οικονόμου με σουτ το 47-27. Με σερί 0-10 το σκορ έγινε 47-37 με 10 προσωπικούς πόντους του ο Σιμιντζής Βλάσης, με γκολ φάουλ, με λει-απ, με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο .Ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές,ο Οικονόμου με 2/2 βολές και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το σκορ έγινε 53-37.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σιμιντζής Βλάσης το 53-39 και ο Οικονόμου με ντραιβ το 55-39.Το δεκάλεπτο τελείωσε 55-41 με λει-απ ο Σωτηρόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Οικονόμου με coast to coast πέτυχε το 57-41 για τους Buzzer Beeres. Με τρίποντο ο Σιμιντζής Βλάσης πέτυχε το 57-44 για την Νίκαια. Ο Σίτος με τρίποντο το 60-44 και ο Σιμιντζής Βλάσης με σουτ το 60-46.Νέο τρίποντο ο Σίτος το 63-46 και ο Μάλλης με 4 πόντους του από σουτ και ο Σιμιντζής Βλάσης με γκολ φάουλ το σκορ έγινε 63-53.Τρίποντο ο Σίτος και το σκορ έγινε 66-53.Ο Σιμιντζής Βλάσης με 1/2 βολές το 66-54 και ο Οικονόμου με ντραιβ το 68-54.Απάντησε με ντραιβ και ο Σιμιντζής Βλάσης το 68-56 και ο Οικονόμου με 1/2 βολές το 69-56.Με 2/2 βολές ο Χατζηαντωνίου και ο Μάλλης μείωσαν σε 69-60 και ο Οικονόμου με ντραιβ το 71-60.Το τελικό σκορ 71-62 έγραψε ο Σιμιντζής Βλάσης με λει -απ .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Στραβομύτης με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Καλογερόπουλος με 7 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σιμιντζής Βλάσης με 34 πόντους, 14 ριμπάουντ και 6 ασίστ και ο Μάλλης με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.