25.0%
57.1%
29.8%
16.0%

Πολύ δύσκολη νίκη για τους Byron B.C. 52-49 τους Buzzer Beeres,με τον Παλαμιδά 3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος να είναι άστοχος στο τρίποντο που επιχείρησε για να στείλει το ματς στην παράταση. MVP του παιχνιδιού ο Σαχινίδης με 13 πόντους,8 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 6 κλεψίματα.
Πρώτο δεκάλεπτο με καλάθι από το high post του Τσάπαλου και σουτ του Μανιατόπουλου για το 0-4.Ο Παλαμιδάς με 3 πόντους και με 1/2 βολές του Κιτσούλη για το 4-4.Κλέψιμο από τον Σαχινίδη και το 4-6.Με τρίποντο ο Παλαμιδάς το 7-6 για τους Buzzer .Ο Σαχινίδης με 4 πόντους έγραψε το 7-10. Ο Παλαμιδάς με λει-απ για το 9-10. Ο Τσάπαλος με σουτ από την γωνία το 9-12 για τους Byron.Με 1/2 βολές του Παλαμιδά για το 10-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-14 με σουτ από την γωνία ο Τσάπαλος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κατσαμακλής με σουτ έκανε το 10-16.Με σερί 9-0 οι Buzzer πέρασαν μπροστά 29-26 με λει-απ και coast to coast του Παλαμιδά,κλέψιμο και καλάθι από τον Ιωσηφίδη και τρίποντο του Σίτου.Απάντησαν οι Byron B.C. με σερί 0-8 για το 19-24 με 2 τρίποντα ο Τσάπαλος και 2/2 βολές του Μανιατόπουλου.Οι Buzzer με τρίποντο του Σίτου για το 22-24.Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-27 με τρίποντο του Σαχινίδη.
Τρίτο δεκάλεπτο Κατσαμακλής την ασίστ και ο Τσιχλιάς σκόραρε για το 22-29.Ο Κιτσούλης με 2/2 βολές το 24-29 για τους Buzzer Beeres. Με 4 πόντους του Τσιχλιά και 2/2 βολές του Τσάπαλου για το 24-35.Τρίποντο ο Παλαμιδάς 27-35.Ο Μανιατόπουλος με λει-απ για το 27-37.Ο Παλαμιδάς με λει -απ για το 29-37.Ο Σαχινίδης με 3/4 βολές έκανε το 29-40 για τους Byron B.C.. Άλλο ένα τρίποντο του Παλαμιδά για το 32-40.Ή περίοδος τελείωσε 32-42,ασίστ του Κουντούρη και το καλάθι ο Μανιατόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 9-0 για τους Buzzer το σκορ έγινε 41-42 με 4 πόντους του Ιωσηφίδη,γκολ φάουλ του Παλαμιδά και το καλάθι του Κουνάδη.Ο Κουντούρης με 2/2 βολές για το 41-44.Η ισοφάριση ήρθε με τρίποντο του Παλαμιδά 44-44 και με 1/2 βολές ο Σταματακόπουλος για το 45-44.Ο Κατσαμακλής με σουτ έκανε το 45-46 για τους Byron.Ισοπαλία με 1/2 βολές του Σταματακόπουλου 46-46 .Ο Τσάπαλος με σουτ έκανε το 46-48.Ο κορυφαίος για τους Buzzer Παλαμιδάς με τρίποντο από τα 9 μέτρα για το 49-48 1:05 πριν το τέλος.Ο Σαχινίδης απάντησε και αυτός με τρίποντο για το 49-51 0:51 πριν το τέλος.Δύο χαμένα σουτ από τους Buzzer και φάουλ στον Σαχινίδη 0:25 για το φινάλε. 1/2 βολές του Σαχινίδη για το 49-52.Άλλα 2 άστοχα τρίποντα από τους Buzzer και ξανά ο Σαχινίδης στις βολές 7 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Άστοχος και στις 2 (συνολικά είχε 4/11)με τον Παλαμιδά να παίρνει το τελευταίο σουτ αλλά η πορτοκαλί <σπυριάρα> βρήκε στο στεφάνι και τους Byron B.C. να πανηγυρίζουν την νίκη.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσάπαλος με 14 πόντους και 6 ριμπάουντ,ο Μανιατόπουλος με 8 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Βρύνιας με 5 πόντους ,5 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Παλαμιδάς με 27 πόντους,11 ριμπάουντ,2 ασίστ και 6 κλεψίματα,ο Ιωσηφίδης με 6 πόντους ,12 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Κιτσούλης με 3 πόντους,10 ριμπάουντ και 2 ασίστ.