18.8%
57.9%
33.3%
24.2%

Σε ένα παιχνίδι με μάχες σώμα με σώμα από την αρχή του παιχνιδιού μέχρι το τέλος του, οι Coffewaukee Bugs θα καταφέρουν να πάρουν μία σπουδαία νίκη, την 3η συνεχόμενή τους στο πρωτάθλημα της Rising League στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής ανεβαίνοντας στον βαθμολογικό πίνακα με σκορ 3-3, αναγκάζοντας τους Buzzer Beeres να κάνουν την 2η σερί όπου έμειναν πίσω με σκορ 2-4. Απολαυστικός για ακόμα μία φορά ο Πετρέλλης με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ο Στραβομύτης θα ανοίξει το σκορ για τους Buzzer Beeres με δύσκολη ενέργεια για να απαντήσει ο Τσομπάνογλου με 5 συνεχόμενους πόντους για το 5-2. Ένα σερί 0-6 για τους Buzzer Beeres με τους Παπαδόπουλο και Οικονόμου θα οδηγήσουν την ομάδα τους ξανά μπροστά στο σκορ με 5-8. Στη συνέχεια, οι Coffewaukee Bugs με δικό τους σερί 9-0 θα περάσουν μπροστά και πάλι για το 14-8 και ο Καλογερόπουλος θα ευστοχήσει σε δύσκολο δίποντο για το 14-10, τελικό σκορ πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Buzzer Beeres θα συνεχίσουν να μειώνουν αυτή τη φορά με τον Ταβουλάρη για το 14-12 και τον Καπερώνη να απαντάει από τους Coffewaukee Bugs για το 16-12. Οι Buzzer Beeres θα τρέξουν ένα σερί 0-7 για να περάσουν και πάλι μπροστά για το 16-19 με τον Πετρέλλη να μειώνει με ατομική προσπάθεια για το 18-19. Ένα εύστοχο δίποντο από κάτω από το καλάθι από τον Αθανασιάδη θα διαμορφώσει το 18-21 για να έρθει ο Πετρέλλης με φόρα ευστοχώντας σε 2 συνεχόμενα τρίποντα για το 24-21. Ο Καλογερόπουλος θα μειώσει ξανά για τους Buzzer Beeres σε 24-23 και ο Βελαέτης θα δώσει ξανά προβάδισμα τριών πόντων στην ομάδα του για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 26-23.

Στην επιστροφή των ομάδων οι Buzzer Beeres θα μπουν αποφασισμένοι στο παιχνίδι με τους Παπαδόπουλο και Οικονόμου να δίνουν προβάδισμα ξανά για την ομάδα τους (26-30) και τον Αντωνίου (Coffewaukee Bugs) να δίνει λύση για το 28-30. Ο Παπαδόπουλος θα απαντήσει όμως με εκ νέου εύστοχο τρίποντο για το 28-33 και ο Χαραλαμπόπουλος από το Low post θα μειώσει σε 30-33. Στη συνέχεια ο Στραβομύτης θα ευστοχήσει σε ελεύθερο σουτ 2 πόντων για το 30-35 και τους Coffewaukee Bugs να ισοφαρίζουν ξανά το ματς με τους Βελαέτη, Σαραντόπουλο για το 35-35. Οι Buzzer Beeres θα επανέλθουν στο προβάδισμα με 2 συνεχόμενα τρίποντα του Αθανασιάδη για το 35-41 και οι Coffewaukee Bugs θα μειώσουν με 3/4 βολές από τους Χαραλαμπόπουλο και Βελαέτη για να κλείσει το 3ο δεκάλεπτο με σκορ 38-41.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Coffewaukee θα βρουν ξανά τα πατήματά τους και με ένα σερί 15-3 θα προσπεράσουν χτίζοντας μάλιστα και μία πολύ καλή διαφορά για το 53-44. Ο Οικονόμου θα ευστοχήσει σε δύσκολο drive από το κέντρο για το 53-46 και ο Πετρέλλης θα απαντήσει με 2/2 βολές για το 55-46. Με 1:16 να απομένουν στο ρολόι το παιχνίδι θα πάει στις βολές και οι Coffewaukee Bugs θα πανυγηρίσουν την 3η συνεχόμενη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα της Rising League.

MVP του παιχνιδιού ο τρομερός Μανώλης Πετρέλλης, πετυχαίνοντας 20 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ, μαζί με 2 κλεψίματα, βοήθησε τα μέγιστα τους Coffewauke Bugs να πάρουν το ροζ φύλλο στα χέρια τους. Πολύ βοηθητικοί και οι Τσομπάνογλου (12 πόντους, 4 ασίστ), Βελαέτης (11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα), Χαραλαμπόπουλος (6 πόντους, 10 ριμπάουντ) και Καπερώνης (4 πόντους, 12 ριμπάουντ). Από τους ηττημένους ξεχώρισε η παρουσία του Οικονόμου με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.