25.0%
25.0%
27.5%
20.0%

Με τον Παπαδόπουλο να πυροβολεί από το τρίποντο και τον Καλογερόπουλο δίπλα του να γράφει double double, οι Buzzer Beeres κέρδισαν τους Halia Mavericks με 64-41 για να φτάσουν στο 5-6 στο τέλος του πρώτου γύρου της Rising. Το παιχνίδι ήταν ισόπαλο στο ημίχρονο, αλλά ένα 12-0 για τους νικητές στο 3ο δεκάλεπτο έκρινε το ποιος θα πάρει το ροζ φύλλο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Αθανασιάδη, με τον Αγγελιδέλη να απαντά. Καλογερόπουλος, Παπαδόπουλος και Μαρίνης σκόραραν για το 9-3, με τον Αλέξανδρο και τον Παναγιώτη Αγγελωνίτη να απαντούν για το 9-7. Ο Παπαδόπουλος έγραψε για τρεις για το 12-7, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Αγγελωνίτη Α. και Αθανασιάδη στο 14-9.

Στη 2η περίοδο ο Πασσαλής με τρίποντο μείωσε σε 14-12, για να απαντήσει ο Καλογερόπουλος με καλάθι και φάουλ, 17-12. Ο Αγγελωνίτης Π. και ο Αγγελιδέλης μείωσαν στους 2, με τον Παπαδόπουλο να γράφει δύο συνεχόμενα τρίποντα για το 23-15 και το +8 της ομάδας του. Όμως, οι Halia Mavericks απάντησαν με 0-8 σερί για το 23-23 στο ημίχρονο με τον Αγγελιδέλη, τον Χριστοδουλάκη και τον Κληρονόμο να σκοράρουν.

Στην επανάληψη ο Αθανασιάδης μπήκε πολύ δυνατά (8 πόντοι στο 3ο δεκάλεπτο) και έγραψε το 27-23. Ο Αγγελιδέλης απάντησε δύο φορές για το 27-26 και το 29-28, με τον Αθαναδιάση να γράφει το 31-28. Ο Παπαδόπουλος με το 5ο και το 6ο τρίποντό του έφερε το ματς στο 37-28, με τον Καλογερόπουλο να σκοράρει για το +11 της ομάδας του, για να κλείσει ο Αθανασιάδης το 12-0 των Buzzer Beeres για το 41-28. Το σερί διέκοψε στο τέλος της περιόδου ο Πασσαλής, 41-30.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αθανασιάδης με τον Βασίλι σκόραραν για το 45-32, με τον Αγγελιδέλη και τον Προύντζο να απαντούν για το 45-36. Ο Βασίλι με καλάθι και φάουλ έφερε το ματς στο 48-36, για να γράψει τρίποντο ο Αγγελωνίτης Π., 48-39. Ένα 8-0 για τους Buzzer Beeres με τον Μαρίνη και τον Καλογερόπουλο να μοιράζονται τους πόντους έφερε το ματς στο 56-39, με τον Αγγελιδέλη να απαντά και το ματς να κλείνει με νέο 8-0 για τους νικητές, Βασίλι, Μαρίνης, Καλογερόπουλος και Παπαδόπουλος σκόραραν για το 64-41.

Για τους νικητές ο Παπαδόπουλος είχε 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, με 6/14 τρίποντα, ο Καλογερόπουλος 15 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Αθανασιάδης 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Βασίλι 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μαρίνης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Halia Mavericks ο Αγγελιδέλης είχε 17 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Αγγελωνίτης Α. 4 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Αγγελωνίτης Π. 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα.