0%
0%
0%
0%

Η Havana Rum κέρδισε τους Buzzer Beeres με 41-51 έχοντας μια διαφορά στις παρυφές των 10 πόντων από την πρώτη περίοδο και κρατώντας το προβάδισμα ως το τέλος του αγώνα, παρότι οι Buzzer Beeres μείωσαν στους 5 λίγο πριν τη λήξη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 1-9 για τη Havana Rum από τον Καλαμακη, τον Παπαδημητρίου και τον Παπαντωνη, για να απαντήσει ο Πολυχρονης και να μειώσει ο Φιλιππόπουλος σε 6-13. Στη 2η περίοδο ο Χασαν σκόραρε για το 8-14, με τον Καλαμακη να απαντά και τον Παπαντωνη να φέρνει την ομάδα του στο 10-20 μετά το καλάθι του Σταματακόπουλου. Ο Γεωργακόπουλος σκόραρε για το 12-22, με τον Καλαμακη να κλείνει το ημίχρονο στο 14-26 για τη Havana Rum. Στην επανάληψη ο Ανδριοπουλος έγραψε το 16-28, με τον Χασαν να απαντά, αλλά τον Μπακαυγα και τον Παπαντωνη να σκοράρουν για το 20-35. Ο Σιτος και ο Καζολεας μείωσαν σε 25-45, αλλά η περίοδος έκλεισε από Παπαδημητρίου και Παπαντωνη σε 25-40. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Πολυχρονης με τον Χασαν και τον Κουκουναρα έφεραν το ματς στο 33-40 και μετά την απάντηση του Ανδριοπουλου οι Buzzer Beeres πλησίασαν σε 39-44 με τον Καζολεα και τον Πολυχρονη. Ο Παπαντωνης σκόραρε για το 39-46, η διαφορά έπεσε από τον Πολυχρονη ξανά στους 5, αλλά ο Παπαδημητριου με τον Παπαντωνη έκλεισαν το ματς στο 41-51 για τη Havana Rum.

Τα λάθη ήταν 19-16 στο ματς, τα κλεψίματα 11-8 και οι ασίστ 9-13. Στα ριμπάουντ η Havana Rum είχε τον έλεγχο, 34-48 με 6-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/23 τρίποντα και τους Buzzer Beeres 4/17. Στα δίποντα οι Buzzer Beeres είχαν 32% και η Havana Rum 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παπαντωνης είχε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ανδριοπουλος 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παπαδημητρίου 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καλαμακης 9 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Buzzer Beeres ο Πολυχρονης είχε 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Χασαν 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σιτος 8 πόντους.