14.3%
46.7%
42.6%
43.8%

Οι Bacardi Tel Aviv έσπασαν το αήττητο των Byron B.C. κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση, με το τελικό σκορ να είναι 74-64. Ο Ανδρέας Δενδρινός ήταν ο MVP του αγώνα με 32 πόντους, 8 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Bacardi μπήκαν παίζοντας εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση.Ο Γεραμάνης έβαλε το πρώτο καλάθι κάνοντας το 0-2, όμως ένα 11-0 από Δενδρινό, Κτιστάκη και Αγγελιουδάκη έφτασε το ματς στο 11-2 πολύ γρήγορα. Ο Γεραμάνης έσπασε το σερί μειώνοντας σε 11-4 και ο Κτιστάκης ανέβασε πάλι στους 9(13-4). Σε 13-6 μείωσε ο Κατσαμακλής, όμως με ένα 7-0 οι Bacardi πήγαν τη διαφορά στα ύψη (20-6). Ο Βρύνιας μείωσε σε 20-8, ο Αγγελιουδάκης απάντησε σε 22-8, αλλά ο Βρύνιας σκόραρε άλλους δύο και έκανε το 22-10. Το τελικό 25-10 της περιόδου έγινε από Τον Δενδρινό.

Στην δεύτερη περίοδο οι Byron μάζεψαν λίγο τα πράγματα, παίζοντας πιο σοβαρά στην άμυνα. Ο Παναγιωτακης έκανε το 27-10, αλλά Ο Τσάπαλος μείωσε σε 27-12. Ο Δενδρινός ανέβασε και πάλι τη διαφορά στους 17(29-12) όμως σε εκείνο το σημείο οι Byron έτρεξαν ένα 5-0 που έριξε τη διαφορά στους 12 (29-17). Ο Κτιστάκης έβαλε ένα τρίποντο για το 32-17, όμως άλλο ένα μικρό σερί από τους Byron, το οποίο ήταν 0-6 αυτή τη φορά έκανε το 32-23. Δράστες αυτού ήταν οι Γεραμάνης και Αθανασόπουλος. Το τελικό 33-23 του ημιχρόνου έγινε από μια βολή του Παναγιωτάκη.

Η τρίτη περίοδος ήταν κάτι αντίστοιχο με την πρώτη. Οι Bacardi είχαν ρυθμό και ευστοχία ανεβάζοντας έτσι και πάλι τη διαφορά. Ο Δενδρινός έκανε το 35-23. Με ένα 0-4 έριξαν τη διαφορά στους 8 οι Byron κάνοντας το 35-27. Εκεί οι Παναγιωτάκης, Δενδρινός και Κτιστάκης αγρίεψαν και έτρεξαν ένα 10-0 που πήγε το ματς στο 45-27 και έκανε τη συνέχεια πολύ ζόρικη για τους Byron, όπου έβλεπαν την πρώτη ήττα να πλησιάζει. Ο Αθανασόπουλος έσπασε το σερί μειώνοντας σε 45-29, για να έρθει ο Δενδρινός με μια βολή και να κάνει το 46-29. Παπαναστασιου και Γεραμάνης έβαλαν από ένα καλάθι για το 46-33, για να ακολουθήσει ένα 6-0 από τους Δενδρινό και Αγγελιουδάκη που έκανε το 52-33. Τι τελικό 52-35 της περιόδου το έκανε ο Κατσαμακλής.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, κυρίως στα τελευταία λεπτά, οι Byron επνιξαν τους Bacardi αλλά ο χρόνος δεν έφτανε ούτε για να προλάβουν να γίνουν απειλητικοι, αφού η αφύπνιση τους ήρθε αργά. Ο Γεραμάνης μείωσε σε 52-38 στο ξεκίνημα του δεκαλέπτου όμως οι Bacardi με Δενδρινό και Παναγιωτάκη έκαναν ένα 5-0 και ανέβασαν πάλι το ματς στους 19 με το σκορ να γράφει 57-38. Ένα τρίποντο από τον Τσάπαλο, που παρά τον τραυματισμό του έπαιζε με πολύ πάθος και προσπαθούσε να το μεταδώσει και στην υπόλοιπη ομάδα, έκανε το 57-41. Ο Μουστακαλής έκανε το 59-41 λίγο αργότερα για να μειώσει και πάλι ο Τσάπαλος σε 59-43. Ο Δενδρινός με ένα δικό του 7-0 έκανε το 66-43 και πήγε τη διαφορά στο μεγαλύτερο επίπεδο της στο ματς. Με ένα γρήγορο 0-7 οι Byron έριξαν και πάλι στους 16 με το σκορ να γράφει 66-50. Το 68-50 έγινε από τον Αγγελιουδάκη, αλλά η απάντηση ήρθε άμεσα από τον Γεραμάνης για το 68-52. Ο Μουστακαλής ανέβασε ξανά στο 70-52 και τους 18, για να ακολουθήσει ένα 0-10 από Τσάπαλο, Γεραμάνη, Παπαναστασίου και Αθανασόπουλο που έριξε το ματς στους 8(70-62). Ο Χρόνος όμως δεν έφτανε για κάτι παραπάνω από αυτό. Οι Bacardi ήταν ψυχραιμοι και ανέβασαν πάλι σε διψηφιο τη διαφορά κάνοντας το 73-62. Ως το τελικό 74-64 φτάσαμε με βολές.

Πέρα από τον Δενδρινό, σημαντική συνεισφορά είχαν και οι Παναγιωτάκης και Αγγελιουδάκης. Για τους Byron καλή εμφάνιση έκαναν οι Γεραμάνης, Τσάπαλος και Αθανασόπουλος.