26.7%
68.8%
21.6%
30.0%

Πολύ όμορφο μπάσκετ, καλό κλίμα και στο τέλος ντερμπάρα μεταξύ Byron  και Heal. Οι Miami μπήκαν καλύτερα στο ματς, ο Ζούμπος έβαλε μεγάλα σουτ και μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο είχαν διαφορά. Εν τέλει όμως οι Byron έκαναν τρομερό come back,κυρίως με Σαχινίδη, έφτασαν το ματς στο -1 και δικιά τους επίθεση χωρίς όμως να καταφέρουν να σκοράρουν. Έτσι οι Miami Heal έκαναν το 1-0.

5 γρήγοροι πόντοι στην αρχή του δεκαλέπτου από τον Παπαναστασίου, που είδε όμως τον Κοκκινάκο με σουτ μέσης απόστασης να γράφει το 4-5. Λίγο αργότερα ο Ζούμπος έβαλε το πρώτο τρίποντο του ματς, αφότου ο Τσάπαλος είχε σκοράρει με ωραίο ποστ. (7-7) Με τρίποντο ο Γκίκας έκανε το 10-9 και παρά το καλάθι του Αθανασόπουλου, οι Heal έτρεξαν σερί 6-0 με Κοκκινάκο-Γκίκα. Το δεκάλεπτο έκλεισε 19-13 με τρίποντο του Ζούμπου.

Ο ίδιος σκόραρε και στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου και ο Βρεττός-που μόλις ήρθε στο γήπεδο- έκανε το το 25-13. Κλέψιμο και καλάθι από τον Μανιατόπουλο, όμως Βρεττός-Κοκκινάκος έκαναν το 29-15. Ένα σερί 7-0 από Παπαναστασίου και Κατσαμακλή πήγε το ματς στο 29-22, πριν ο Λουκρέζης στείλει τις ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 32-22.

Τρίποντο και πάλι από τον Ζούμπο, όμως το ωραίο ποστ του Τσάπαλου έκανε το 35-27. Ο ίδιος πάσαρε ωραία λίγο αργότερα στον Παπαναστασίου για το 37-29, όμως το δίποντο του Κοκκινάκου και το τρίποντο του Γκίκα έκαναν το 42-29. Με τρίποντο απάντησε ωστόσο ο Σαχινίδης και λίγο αργότερα ο Βρύνιας σκόραρε με τρομερό ντράιβ στη λήξη των 24’’ κάνοντας το 44-34.

Οι Heal δεν μπήκαν καλά στο γήπεδο γεγονός που φαίνεται στο επιμέρους 14-5 συνολικά του δεκαλέπτου. Με τρίποντο και τρομερό ντράιβ ξεκίνησε ο Σαχινίδης , ωστόσο ο Βρεττός διαμόρφωσε το 46-40. Ωραία προσπάθεια του Σαχινίδη και πάλι για το 46-42, ενώ οι βολές των Παπαναστασίου και Αθανασόπουλου πήγαν το ματς στο -1. (46-45) Ο Βρεττός όμως έβαλε ωραίο καλάθι και 1/1 βολή για το 49-45. Περίπου ένα λεπτό πριν τη λήξη οι Heal έδειχαν να έχουν αγκαλιάσει τη νίκη , όμως το τρίποντο του Σαχινίδη στα 40’’ περίπου έβαλε και πάλι φωτιά στο ματς. Οι Heal δεν μπόρεσαν να κάνουν επίθεση και έμεινε οι μπάλα στα χέρια και έτσι οι Byron είχαν 8,6΄΄ για επίθεση. Δεν κατάφεραν όμως κάτι παρά να στείλουν τον Κοκκινάκο στις βολές. Παρότι δεν σκόραρε κατάφερε να ροκανίσει το χρόνο ώστε οι αντίπαλοι να μην πάνε σε επίθεση και έτσι οι Heal με 49-48 έκαναν το 1-0 στα playoffs.

Ο Ζούμπος άγγιξε το double double με 12 πόντους και 9 ριμπάουντ, ενώ ο Κοκκινάκος πρόσθεσε 15-8-1-2. Ο Βρεττός-που σκόραρε στα κρίσιμα τελευταία δευτερόλεπτα- σκόραρε 11 πόντους. Από την άλλη ο Σαχινίδης είχε 13 πόντους , με τους περισσότερους να μπαίνουν στο 4ο δεκάλεπτο και 15 ο Παπαναστασίου.