23.3%
33.3%
32.7%
9.1%

Επιστροφή στις νίκες για τους νεοφώτιστους στην Silver League Cans, οι οποίοι αυτή την φορά επικράτησαν άνετα με 66-40 των Athens Supergrungers. Οι τελευταίοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι από τους αντίπαλούς τους, ωστόσο οι Cans από τα τελευταία λεπτά του πρώτου δεκαλέπτου άρχισαν δειλά-δειλά να αναπτύσσουν ένα προβάδισμα, το οποίο υπερασπίστηκαν ως και την λήξη του παιχνιδιού. Χαρακτηριστικό της επικράτησής τους αποτέλεσε το γεγονός πως κέρδισαν και σε όλα τα επιμέρους σκορ.

Το παιχνίδι ξεκινά με Τσίπρα και Κατσαμπάνη για το 0-5, Κίτσος μειώνει στο 2-5, Κατσαμπάνης ξανά για το 2-7, Μορφονιός και 5-7, Θεοδώρου και Μπιρζαμάνης κάνουν το 5-11, Παπακώστας, Κίτσος μειώνουν αισθητά σε 10-11, τρίποντο Μπιρζαμάνη και 10-14, ενώ το δεκάλεπτο λήγει με ένα 7-0 σερί των Cans και σκόρερ τους Ευσταθόπουλο, Κίτσο και Παπακώστα για το 17-14.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Ράλλης, Μορφονιός, Ευσταθόπουλος χτίζουν ένα 8-0 σερί για το 25-14, Θεοδώρου και 25-16, τρίποντο Μορφονιού για το 28-16, Κατσαμπάνης, Τσίπρας μειώνουν στο 28-20, ενώ ο Ανδρόνικος διαμορφώνει το 32-20 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος πρώτος σκοράρει ο Θεοδώρου για το 32-22, Μορφονιός με 10 σερί πόντους κάνει το 42-22, Κατσαμπάνης και 42-24, Μορφονιός και Παπακώστας κάνουν το 47-24 με ένα μίνι 5-0 σερί, Μπιρζαμάνης μειώνει σε 47-24, Σκαρβέλης κάνει το 48-26 με βολή, απαντά επίσης με βολή ο Θεοδώρου για το 48-27, τρίποντο Κίτσου και 51-27, Βγενόπουλος με σουτ μέσης απόστασης μείωνει στο 51-29, Σκαρβέλης κάνει το 53-29, ενώ το δεκάλεπτο λήγει με καλάθι του Θεοδώρου για το 53-31.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Κατσαμπάνης, Κυριαζόπουλος για το 53-35, Κίτσος με βολή κάνει το 54-35, Κυριαζόπουλος για το 54-37, Ευσταθόπουλος και 55-37, Μπιρζαμάνης και Κατσαμπάνης για το 55-40, ενώ οι Μορφονιός, Ευσταθόπουλος, Μαγουλάς, Ράλλης και Σκαρβέλης με ένα 11-0 σερί θα λήξουν το ματς με το 66-40.