20.8%
57.1%
28.9%
7.1%

Οι Carnavaliers πήραν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα απέναντι στους Καλλιθέα Pimps με το τελικό 52-40. Οι Carnavaliers ήταν μπροστά από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, με τους Καλλιθέα Pimps να προσπαθούν με ροκανίσουν τη διαφορά σε όλο το ματς. Στο 4ο δεκάλεπτο, η διαφορά μειώθηκε μέχρι και τους 5 πόντους (39-34), όμως οι Carnavaliers με ψυχραιμία και 2 μεγάλα σουτ του Πασχαλίδη πήραν τη νίκη και το πρώτο ροζ φύλλο της σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Ζουρνατσίδη να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το 0-2 και τους Πασχαλίδη και Καλόγηρο να παίρνουν το προβάδισμα με τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα για το 5-2. Οι Καλλιθέα Pimps με τους Καζαφέρη και Βασιλειάδη να ευστοχούν σε δίποντο και τρίποντο θα περάσουν μπροστά στο σκορ, ενώ το δίποντο του Δεληγιάννη θα φέρει το ματς στα ίσα για το 7-7. Οι Καλλιθέα Pimps με ένα σερί 1-3 θα κάνουν το 8-10, ενώ οι Carnavaliers με δικό τους σερί 10-0 θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 18-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Κοιλάκος με δίποντο θα μειώσει σε 18-12, ο Καραΐσκος με τρίποντο θα κάνει το 21-12 και ο Κοιλάκος με νέο δίποντο θα μειώσει ξανά σε 21-14. Στη συνέχεια, ο Καλόγηρος με δίποντο θα κάνει το 23-14, με τους Καλλιθέα Pimps να τρέχουν ένα σερί 2-6 για να μειώσουν τη διαφορά σε 25-20. Οι Carnavaliers με 2 δίποντα όμως από τους Καλόγηρο και Καραΐσκο θα κάνουν το 29-20 για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Carnavaliers με ένα νέο σερί 7-1 θα διευρύνουν τη διαφορά στους 15 πόντους (36-21), ενώ οι Καλλιθέα Pimps με τον Κοιλάκο να ευστοχεί σε 4 πόντους σερί θα μειώσουν σε 36-25. Ο Αλεξίου με δίποντο θα κάνει το 38-25 ενώ ο Παπαδάκης με δίποντο στη λήξη θα διαμορφώσει το σκορ της 3ης περιόδου σε 38-27.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Καλλιθέα Pimps με ένα σερί 1-7 θα μειώσουν στους 5 πόντους (39-34), ενώ οι Carnavaliers με 2 δίποντα των Ψιλόπουλου και Τσουκαρέλλα θα διαμορφώσουν το 43-34. Ο Κοιλάκος στη συνέχεια με 2/2 βολές θα κάνει το 43-36, με τους Carnavaliers να τρέχουν νέο σερί 7-2 για το 50-38. Ο Κοιλάκος θα μειώσει στη συνέχεια με δίποντο για το 50-40, ενώ ο Αλεξίου με δικό του δίποντο θα διαμορφώσει το τελικό 52-40 υπέρ των Carnavaliers.

Τον τίτλο του MVP σύμφωνα με την στατιστική αξιολόγηση κέρδισαν οι Καραΐσκος και Αλεξίου, ενώ μεγάλη ήταν και η βοήθεια από τον Πασχαλίδη. Από τους Καλλιθέα Pimps ξεχώρισε η προσπάθεια του Κοιλάκου και του Ζουρνατσίδη.