26.9%
50.0%
29.5%
25.0%

Πολύ δύσκολη νίκη για τους πρωτοπόρους τους ομίλου Carnavaliers, έπαιξαν με την φωτιά 56-56 2 λεπτά πριν το φινάλε,με τον Πασχαλίδη να πετυχαίνει 4 πόντους  στο φινάλε για το τελικό 64-58 απέναντι στους Τουβλεικερς .Ο MVP Πασχαλίδης είχε 10 πόντους,14 ριμπάουντ(13-1), 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Καρατάσιος 3-0 για τους Carnavaliers .Απάντησαν με καλάθια από σουτ ο Λειβαδάς και ο Μαρίνος για το 3-4 για τους Τουβλεικερς.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε 10-4 ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καλογήρου,με τρίποντο ο Πασχαλίδης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρατάσιος.Ο Λειβαδάς μοίρασε την ασίστ στον Καμινάρη και αυτός με τρίποντο μείωσε σε 10-7.Νέο σερί για τους Carnavaliers 9-0 και το σκορ έγινε 19-7,ο Μαρίνης με τρίποντο ,2/2 βολές και λει-απ και ο Παπανικολάου ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.Το δεκάλεπτο τελείωσε σε 19-9 με σουτ ο Γιαννουλάκης .

Δεύτερο δεκάλεπτο και από το Hihg post σκόραραν ο Γιαννουλάκης  και ο Αγγουριδάκης για το 19-13.Ο Παυλίδης πέτυχε ένα ανάποδο λει-απ και το 21-13 για τους Carnavaliers .Ο Κριτσωτάκης κέρδισε βολές και με 2/2 έκανε το 21-15 για τους Τουβλεικερς.Ο Παυλίδης σκόραρε με τρίποντο το 24-15.Ο Γιαννουλάκης   σκόραρε με σουτ το 24-17.Άλλο ένα τρίποντο αυτή την φορά ήταν ο Πασχαλίδης για τους Carnavaliers για το 27-17.Ο εορτάζων Λειβαδάς πέτυχε τρίποντο από τα 10 μέτρα  και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κριτσωτάκης  για το 27-22.Με λει-απ ο Κομμάτας για το 29-22.Με σουτ ο Γιαννουλάκης έκανε το 29-24.Άλλο ένα σερί 8-0 για τους Carnavaliers  και το σκορ έγινε 37-24 με καλάθι ο Καλόγηρος ,4 πόντους ο Παυλίδης και με σουτ ο Παπανικολάου.Με σουτ ο Γιαννουλάκης έκανε το 37-26.Ο Κομμάτας μοίρασε την ασίστ στον Παπανικολάου για το 39-26.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 39-28 με λει-απ ο Γιαννουλάκης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ξανά ο Γιαννουλάκης έγραψε με σουτ για το 39-30.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρατάσιος για το 41-30 για τους Carnavaliers .Ο Μαρίνος με τρίποντο έκανε το 41-33 για τους Τουβλεικερς.Με 1/2 βολές και με τρίποντο ο Κομμάτας έκανε το 45-33.Με λει-απ ο Κριτσωτάκης και με τρίποντο ο Μαρίνος για το 45-38.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παυλίδης για το  47-38.Το 3 τρίποντο του ο Μαρίνος διαμόρφωσε το 47-41.Η περίοδος έκλεισε με 51-41 με 4 πόντους ο Παπανικολάου .

Τελευταία περίοδος ο ζεστός  Μαρίνος με άλλο ένα τρίποντο έκανε το 51-44 για τους Τουβλεικερς.Απάντησε και ο Παυλίδης με τρίποντο για το 54-44.Με σερί 0-9 το ματς έγινε ντέρμπι 54-53 με τρίποντο ο Καμινάρης ,με σουτ ο Κριτσωτάκης με τρίποντο ο Αγγουριδάκης και με 1/2 βολές ο Γιαννουλάκης .Ο Παυλίδης με σουτ έγραψε το 56-53 .Το ματς στην ισοπαλία 56-56 με τρίποντο ο Αγγουριδάκης. Ο Πασχαλίδης με σουτ(1:51) το προβάδισμα για τους Carnavaliers 58-56.Οι Τουβλεικερς δεν κατάφεραν να σκοράρουν και ο Καρατάσιος με λει-απ έκανε το 60-56(1:20). Ο Γιαννουλάκης (0:55) και ο  Κριτσωτάκης (0:33) με 1/2 βολές έκαναν το 60- 58. Στις βολές ο Κομμάτας 2/2 και το 62-56(0:19,9). Οι Τουβλεικερς ήταν άστοχοι στα τρίποντα και ο Πασχαλίδης έγραψε το τελικό 64-58 με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Παπανικολάου με 10 πόντους και 8 ριμπάουντ,ο Παυλίδης με 12 πόντους,8 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ο Καλόγηρος με 4 πόντους ,7 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γιαννουλάκης με 14 πόντους, 12 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο,ο Κριτσωτάκης με 9 πόντους ,12 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο ,ο Αγγουριδάκης με 8 πόντους ,13 ριμπάουντ ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Λειβαδάς με 5 πόντους ,9 ριμπάουντ και 5 ασίστ.