0%
0%
0%
0%

Οι Carnavaliers κέρδισαν τους Aces με 35-40 για να μπουν με ροζ φύλλο στη μάχη του Championship.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-4 από τον Κυριακόπουλο Τ. και τον Καραμαλη, για να σκοράρει ο πρώτος για το 5-4 στη συνέχεια. Ο Τσουκαρελας με τον Καλογηρο έφεραν τους Carnavaliers στο 5-9, με τον Αλευριαδη να μειώνει, πριν κλείσει ο Τσουκαρελας το δεκάλεπτο στο 7-12. Στη 2η περίοδο ο Αλευριαδης μείωσε σε 9-12, με τον Τσουκαρελα να απαντά. Ο Αποστολιδης-Κουπας έφερε το ματς στο 11-14, με τον Αλευριαδη να μειώνει στον πόντο και τον Κυριακόπουλο Κ. να τον μιμείται λίγο μετά, 15-16. Ο Δεληγιαννης κράτησε την ομάδα του μπροστά, αλλά Αποστολίδης-Κουπας και Αλευριαδης ισοφάρισαν σε 18-18 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι Carnavaliers με τον Δεληγιαννη έφτασαν στο 18-23, για να απαντήσει ο Αποστολίδης-Κουπας. Ο Τσουκαρελας με τον Καλογηρο έφεραν την ομάδα τους στο 20-27, με τον δεύτερο να σκοράρει και για το 22-29 λίγο μετά για να έρθει ο Δεληγιαννης για το 22-32. Ο Καλοπητας μείωσε σε 24-32 λίγο πριν το τέλος της 3ης περιόδου, για να σκοράρει ξανά για το 26-33 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Πασχαλιδης απάντησε για το 26-36, αλλά οι Aces με τον Κυριακόπουλο Τ. και τον Αποστολίδη-Κουπα μείωσαν σε 33-36. Ο Δεληγιαννης κράτησε την ομάδα του μπροστά, 33-38, ο Αλευριαδης μείωσε σε 35-38, αλλά ο Τσουκαρελας έκλεισε το ματς στο 35-40.

Τα λάθη ήταν 10-14 στο ματς, τα κλεψίματα 8-2 και οι ασίστ 3-9. Στα ριμπάουντ οι Carnavaliers είχαν τον έλεγχο, 31-50 με 6-19 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/23 τρίποντα και τους Aces 2/20. Στα δίποντα οι Carnavaliers είχαν 27% και οι Aces 35%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσουκαρελας είχε 13 πόντους, 15 ριμπάουντ, ο Δεληγιαννης 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Καλογηρος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τους Aces ο Αλευριαδης είχε 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Κυριακόπουλος Τ. 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Αποστολιδης-Κουπας 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα.