29.6%
66.7%
22.5%
37.0%

Σε ένα πάρα πολύ ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα σε Carnavaliers και Aladalon, οι δεύτεροι ήταν εκείνοι όπου με ένα 0-14 σερί στα τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφεραν να πάρουν διαφορά ασφαλείας και να φυγουν με τη νίκη με 46-56. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Άγις Αθανασάκος με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαρκοπουλιώτης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Aladalon με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Παυλίδης μείωσε σε 2-3 για τους Carnavaliers, 2-8 με 0-5 σερί οι Αθανασάκος και Μαχαίρας, 8-8 με ένα τρίποντο του Πασχαλίδη και ένα του Καλόγηρου, 8-15 με απάντηση με 0-7 σερί οι Βαγγέλης και Μίντζης και καλάθι από τον Μαρίνη για το τελικό 10-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο θεοχαρίδης μείωσε με δύο βολές σε 12-15, οι Μαχαίρας και Μίντζης απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 12-19 και 8-0 σερί απάντηση από τους Carnavaliers για να κλείσει το ημίχρονο με εκείνους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 20-19.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σεφέρης έβαλε τρίποντο για το 20-22, ο θεοχαρίδης απάντησε για το 23-22, 23-24 με καλάθι του Αθανασάκου, 25-24 με καλάθι του Θεοχαρίδη, 25-25 με μια βολή του Βαγγέλη, 29-25 από τους Θεοχαρίδη, Πασχαλίδη και Παυλίδη, 29-28 με μια βολή του Σεφέρη και ένα καλάθι του Γιαννόπουλου, 32-28 με τον ίδιο τρόπο οι Παυλίδης και Καλόγηρος, 32-31 με τρίποντο του Βαγγέλη, 35-31 με απάντηση του Θεοχαρίδη και δύο ελεύθερες βολές του Βαγγέλη για το τελικό 35-33 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Μαχαίρας έβαλε καλάθι και ισοφάρισε σε 35-35, οι Carnavaliers απάντησαν με ένα τρίποντο του Καλόγηρου και ένα καλάθι του Πασχαλίδη για το 40-35, 40-40 με ένα καλάθι του Γιαννόπουλου και ένα τρίποντο του Βαγγέλη, 43-40 από τον Καλόγηρο ξανά, 43-54 με ένα τρομερό 0-14 σερί με ένα τρίποντο του Μαχαίρα και 11 συνεχόμενους πόντους του Αθανασάκου, 46-54 με τρίποντη απάντηση του Πασχαλίδη και δύο βολές από τον Βαγγέλη για το τελικό 46-56 του παιχνιδιού.

Για τους Aladalon, πέρα από τον Αθανασάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Βαγγέλης με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Carnavaliers ξεχώρισε ο Πασχαλίδης με 13 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες.