0%
0%
0%
0%

Οι Carnavaliers κέρδισαν με 49-43 την Bacardi Tel Aviv για να κλείσουν τον όμιλο στο 3-6.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-4 για την Bacardi Tel Aviv από τον Δενδρινο, για να απαντήσουν ο Πασχαλιδης με τον Καλογηρο για το 4-4. Ο Ανδρικος έβαλε την ομάδα του μπροστά και με τον Καραμπατζακη σκόραραν ως το 11-7, για να φέρει ο Παυλιδης το ματς στο 15-9 και να κλείσει από τον Καλογηρο και τον Ανδρικο το δεκάλεπτο στο 19-9. Στη 2η περίοδο ο Δεληγιαννης σκόραρε για το 21-9, με τον Αγγελιουδακη να απαντά, 21-11. Ο Διος με τον Καραμαλη έφεραν το ματς στο 26-11, για να σκοράρει ο Πασχαλιδης για το 31-11. Ο Δενδρινος απάντησε για το 31-15, με τον Καραμπατζακη και τον Ανδρικο να φέρνουν το ματς στο 37-17, πριν κλείσει το ημίχρονο από Δενδρινο και Γυρουκη Γιωρ. στο 37-23. Στην επανάληψη ο Δενδρινος με τον Αγγελιουδακη μείωσαν σε 37-27, για να απαντήσει ο Ανδρικος για το 41-27. Ο Δενδρινος έφερε το ματς στο 41-32, με τον Παυλιδη στις αρχές της 4ης περιόδου να σκοράρει για το 44-32. Ο Δενδρινος μείωσε σε 44-36, με τους Carnavaliers να απαντούν. Ο Αγγελιουδακης με τον Δεδνρινο ήταν που μείωσαν σε 46-41, αλλά οι Carnavaliers απάντησαν για το 48-41, με το ματς να κλείνει από τον Μουστακαλη στο 49-43.

Τα λάθη ήταν 16-22 στο ματς, τα κλεψίματα 10-10 και οι ασίστ 7-5. Στα ριμπάουντ οι Carnavaliers είχαν τον έλεγχο, 45-34 με 12-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/25 τρίποντα και την Bacardi Tel Aviv 4/14. Στα δίποντα η Bacardi Tel Aviv είχε 27% και οι Carnavaliers 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ανδρικος είχε 19 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για την Bacardi Tel Aviv ο Δενδρινος είχε 28 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα.