25.9%
45.0%
40.0%
18.2%

Σε ένα ματς στο οποίο οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ, οι Ball Busters κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο στις αποσκευές τους από το κλειστό της Καισαριανής με το τελικό 48-53, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής της Bronze League. Στο ξεκίνημα, οι Carnavaliers ξεκίνησαν λίγο καλύτερα, όμως πολύ γρήγορα οι Ball Busters ροκάνισαν τη διαφορά και έκλεισαν το ημίχρονο στο +1 με το σκορ στο 24-25. Στο 3ο δεκάλεπτο, η διαφορά άνοιξε για τους νικητές, όμως οι Carnavaliers με ένα σερί πέρασαν μπροστά στο σκορ. Στην 4η περίοδο, η διαφορά άνοιξε στους 10, με τους Carnavaliers να κάνουν ακόμα ένα come back, όμως δεν ήταν αρκετό με την ολική ανατροπή να μην επιτυγχάνεται και τους Ball Busters να κλείνουν θετικά τον 1ο γύρο.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Βλάχο να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους Carnavaliers να μπαίνουν στο ματς με 4 πόντου του Καλόγηρου και τρίποντο του Κομμάτα για το 7-2. Εκεί, ο Σουλτάτος με δικό του τρίποντο και ο Πετρίδης με δίποντο θα ισοφαρίσουν σε 7-7, ο Κομμάτας με νέο τρίποντο θα διαμορφώσει το 10-7, με τους Ball Busters να σφραγίζουν το 1ο δεκάλεπτο με 3 πόντους του Βλάχου και από 2 των Πετρίδη και Ακράτο για το 10-14 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Παυλίδης με τρίποντο θα μειώσει σε 13-14, ο Λάγιος με βολή θα κάνει το 13-15, ενώ ο Παυλίδης με νέο σουτ πίσω από τα 6.7 θα δώσει το προβάδισμα στους Carnavaliers για το 16-15 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Λάγιος με δίποντο αυτή τη φορά θα κάνει το 16-17, όμως ένα σερί 5-2 των Carnavaliers θα διαμορφώσει το 21-19. Με 5 σερί πόντους, ο Βλάχος θα κάνει το 21-24, ο Καλόγηρος θα μειώσει με lay up σε 23-24, ο Λάγιος με βολή θα κάνει το 23-25, με το ημίχρονο να κλείνει έπειτα από βολή του Θεοχαρίδη για το 24-25 των Ball Busters.

Στην επανάληψη, ο Κωστάκης θα δώσει το προβάδισμα αρχικά με ένα δίποντο στους Carnavaliers για το 26-25, όμως οι Ball Busters θα χτίσουν μία διαφορά 8 πόντων, έπειτα από 3 δίποντα και 1 τρίποντα των Δήμου, Ακράτο και Σουλτάτο για το 26-34. Μετά το time out των Carnavaliers, η εικόνα του παιχνιδιού θα αλλάξει, αφού ένα σερί 12-0 των Carnavaliers θα τους δώσει εκ νέου ένα κεφάλι στο σκορ με το ματς να πηγαίνει στο 38-34, όμως οι Ball Busters θα βρουν ξανά ρυθμό και με 3 σερί δίποντα θα κλείσουν το 3ο δεκάλεπτο στο 38-40 για την ομάδα τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ball Busters με 2 σερί τρίποντα των Βλάχο και Σουλτάτο αλλά και 2/2 βολές του 2ου θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 10 πόντους για το 38-48, με τους Carnavaliers να απαντούν με 4 πόντους του Κωστάκη και 2 του Κομμάτα για το 44-48. Με δίποντο του Βλάχου και 2/2 βολές του Ακράτου, οι Ball Busters θα κάνουν το 44-52, με τον Κωστάκη να μειώνει 1 λεπτό πριν τη λήξη με δίποντο σε 46-52. Εκεί, ο Βλάχος με βολή θα κάνει το 46-53 και ο Κωστάκης θα μειώσει με νέο δίποντο στο 48-53, σκορ που θα είναι και το τελικό.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Σταύρος Βλάχος ο οποίος σημείωσε 24 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 20 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Ακράτος και Σουλτάτος, ενώ από τους Carnavaliers ξεχώρισαν οι Κομμάτας και Κωστάκης.