17.6%
35.3%
25.0%
25.0%

Την πρώτη τους νίκη στην Bronze πήραν οι Carnavaliers με 55-47 κόντρα στους Be The Bee, οι οποίοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, αλλά στη συνέχεια τα έχασαν με τη διαχείριση των αλλαγών. MVP του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Καραΐσκος με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Be The Bee δίνοντας τα μακρινά σουτ στον αντίπαλο κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα, δείχνοντας να έχουν διαβάσει καλά το παιχνίδι. Παπανικολάου και Μαρίνης ξεκίνησαν το ματς με 3-0, για να απαντήσουν οι Be The Bee με 0-8 από τους Πολυχρόνη, Σταματακόπουλο και Ζαχαρόπουλο για το 3-8. Καλάθι του Καραΐσκου για το 5-8, απάντηση με τρίποντο από τον Πολυχρόνη για το 5-11 και μια βολή του Παυλίδη για το τελικό 6-11 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Be The Bee μπήκαν όσο δυνατά άφησαν το προηγούμενο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια νέκρωσαν και αυτό το εκμεταλλευτηκαν οι Carnavaliers για να πάρουν προβάδισμα. Ένα 0-5 του Παλαμιδά για το 6-16 για να ακολουθήσει ένα 13-0 από τους Καραΐσκο, Δεληγιάννη, Παυλίδη, Μυλωνά και Κομμάτα για το 19-16. Το σερί των Carnavaliers το έσπασε ο Ζαχαρόπουλος με το 19-18 και το τελικό 22-18 του ημιχρόνου το έγραψε με τρίποντο ο Μυλωνάς.

Στην τρίτη περίοδο οι Carnavaliers που είχαν πάρει τρομερή ψυχολογία από την ανατροπή που έκαναν στο παιχνίδι, επέβαλαν τον ρυθμό τους και ανέβασαν συνεχώς τη διαφορά. Τρίποντο του Μαρίνη για το 25-18, 25-20 από τον Νικολάου και άλλο ένα τρίποντο του Μαρίνη για το 28-20. Καλάθι και βολή του Παγάνου για το 28-23 και 6-0 από Μαρίνη και Μυλωνά για το 34-23. Ο Ζαχαρόπουλος έριξε στους 9 τη διαφορά, για να την ανεβάσει με τρίποντο ο Δεληγιάννης στους 12(37-25). Το τελικό 37-29 της περιόδου το έγραψε ο Παλαμιδάς βάζοντας 4 συνεχόμενους πόντους.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Carnavaliers συνέχισαν να έχουν διαφορά ασφαλείας κι έτσι χωρίς να αγχωθούν ιδιαίτερα πήραν το πρώτο τους φετινό δίποντο. Κομμάτας, Καραΐσκος και Παυλίδης έγραψαν το 43-29, ο Νικολάου μείωσε σε 43-31 και ο Καραΐσκος έγραψε το 45-31. Μητσάνης και Πολυχρόνης μείωσαν σε 45-35, για να ακολουθήσει ένα 6-0 των Τσουκαρέλα και Καραΐσκο για το 51-35. Τρίποντο του Σταματακόπουλου για το 51-38, δύο βολές του Μυλωνά για το 53-38 και 53-41 από τον Παλαμιδά. Μια βολή του Μυλωνά για το 54-41,τρίποντο του Παλαμιδά για το 54-44 και ξανά μία βολή του Μυλωνά για το 55-44. Το τελικό 55-47 του αγώνα το έγραψε ο Παλαμιδάς ευστοχώντας σε ακόμη ένα μακρινό σουτ.

Για τους Carnavaliers, πέρα από τον Καραΐσκο, καλή εμφάνιση έκανε και οι Μαρίνης, Μυλωνάς. Για τους Be The Bee ξεχώρισε ο Παλαμιδάς.