0%
0%
0%
0%

Οι Carnavaliers κέρδισαν με 53-51 τους Catenazio B.C. με δύο κλεψίματα και δύο καλάθια στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα του αγώνα για να μετατρέψουν το 49-51 σε 53-51 και να πάρουν το ροζ φύλλο.

Το ματς ξεκίνησε με 4-4 και 6-6 για τις δύο ομάδες με τον Τσουκαρελα και τον Χρυσικόπουλο να σκοράρουν, για να φέρει ο Παγουροπουλος την ομάδα του στο 8-9, πριν κλείσει ο Βασιλείου το δεκάλεπτο στο 10-9. Στη 2η περίοδο ο Νικολόπουλος έδωσε δύο φορές προβάδισμα στους Catenazio B.C., 10-12 και 12-14, για να πάνε οι Carnavaliers με τον Καραμηλο και τον Καλογηρο στο 18-14. Ο Χρυσικόπουλος απάντησε και ο Λιουτας έγραψε το 18-19 για την ομάδα του, με τον Καραμπετσο και τον Χρυσικόπουλο να κλείνουν το ημίχρονο στο 21-24. Στην επανάληψη ο Χρυσικόπουλος έφερε τους Catenazio B.C. στο 21-28, για να απαντήσουν ο Βασιλείου με τον Δεληγιαννη για το 28-28. Ο Χρυσικόπουλος έγραψε το 28-31, με τον Βασιλείου και τον Δεληγιαννη να απαντούν για το 33-31 της ομάδας τους. Ξανά μπροστά οι Catenazio B.C. από τον Δερβενη και τον Παγουροπουλο, 33-37 στο τέλος της περιόδου, για να τους φέρει ο δεύτερος στο 33-39 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Ανδρικος απάντησε, με τον Χρυσικόπουλο να γράφει το 35-42. Ο Καραμπετσος σκόραρε για το 37-44, με τον Ανδρικο να μειώνει και τον Τσουκαρελα να γράφει το 41-44. Ο Καραμπετρσος έφερε την ομάδα του στο 41-46, με τον Δεληγιανη να απαντά. Ο Χρυσικόπουλος ήταν που σκόραρε για το 44-49, αλλά ο Ανδρικος με τον Βασιλείου ισοφάρισαν το ματς σε 49-49. Οι Catenazio B.C. μπήκαν με τον Λουκοπουλο με προβάδισμα 49-51 στο τελευταίο λεπτό, αλλά ένα κλέψιμο και αιφνιδιασμός του Βασιλείου και άλλο ένα κλέψιμο που κατέληξε σε καλάθι του Ανδρικου στα 3 δευτερόλεπτα ήταν που έβαλαν μπροστά τους Carnavaliers με 53-51 και τους χάρισαν τη νίκη!

Τα λάθη ήταν 6-22 στο ματς, τα κλεψίματα 9-3 και οι ασίστ 6-6. Στα ριμπάουντ οι Catenazio B.C. είχαν τον έλεγχο, 37-53 με 12-19 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/27 τρίποντα και τους Catenazio B.C. 7/16. Στα δίποντα οι Catenazio B.C. είχαν 27% και οι Carnavaliers 31%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βασιλειου είχε 20 πόντους, 4 κλεψιματα, ο Ανδρικος 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Δεληγιαννης 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Catenazio B.C. ο Χρυσικόπουλος είχε 21 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παγουροπουλος 10 πόντους, 23 ριμπάουντ.