10.7%
36.4%
27.0%
19.2%

Σε ένα ματς με χαμηλό τέμπο οι Charlotte Hornies κατάφεραν να πάρουν ένα σημαντικό προβάδισμα και στα τελευταία λεπτά να αντέξουν την πίεση των Carnavaliers για να φύγουν με το πρώτο τους φετινό ροζ φύλλο στην Bronze με σκορ 39-37. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Στυλιανός με 2 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Κομμάτας, Δεληγιάννης και Αλεξίου ξεκίνησαν το ματς με 0-7 για τους Carnavaliers, 8-7 με απάντηση με 8-0 σερί οι Γκιώνης, Ιορδάνου και Στυλιανός, 8-9 με καλάθι του Μαρίνη και απάντηση από τον Διαμάντη για το τελικό 10-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Καλόγηρος έβαλε καλάθι για το 10-11, ο Διαμάντης απάντησε με ωραία ενέργεια για το 12-11, 12-13 ο Σακελλαρίδης, 18-13 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Γκιώνη, 18-16 οι Αλεξίου και Καλόγηρος, 21-16 με μια βολή και ένα καλάθι του Ιορδάνου, 21-20 με μια βολή του θεοχαρίδη και τρεις του Αλεξίου, 23-20 ο Ιορδάνου, 23-25 με 0-5 σερί οι Αλεξίου, θεοχαρίδης και Κομμάτας, 24-25 ο Ιορδάνου με μια βολή και 24-27 με δύο βολές του θεοχαρίδη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ζώης με δύο τρίποντα και ο Ιορδάνου με ένα δικό του έβαλαν μπροστά με 33-27 τους Charlotte Hornies, με τους Carnavaliers να μειώνουν σε 33-28 με μια βολή του Παυλίδη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο Ζαμπούρας έβαλε καλάθι για το 35-28, ο Καλόγηρος μείωσε σε 35-29 με μια βολή, 37-29 με καλάθι του Διαμάντη, 37-31 ο Αλεξίου, 39-31 με καλάθι του Ιορδάνου και δύο σερί τρίποντα από τον Κομμάτα για το τελικό 39-37 του παιχνιδιού.

Για τους Charlotte Hornies, πέρα από τον Στυλιανό, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ιορδάνου με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Carnavaliers ξεχώρισε ο Αλεξίου με 11 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.