0%
0%
0%
0%

Η Dirtus Bologna κέρδισε με 70-44 τους Carnavaliers μπαίνοντας με double score στο πρώτο δεκάλεπτο και κρατώντας τους αντιπάλους της στους 4 πόντους στη 2η περίοδο, για να φτάσει χωρίς πρόβλημα στη νίκη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-0 για τους νικητές για να απαντήσουν Πασχαλιδης και Ανδρικος για το 6-4 και το 9-7. Ο Οικονομου με τον Σπυροπουλο έφεραν το ματς στο 18-7 και το 26-9 λίγο μετά, με τον Καραμηλο να κλείνει την περίοδο στο 26-13. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ρανης με τον Οικονομου, τον Πια και τον Χαλκια σκόραραν για το 38-15, με τον Καλογηρο να απαντά, αλλά το ημίχρονο να κλείνει από Γιαννόπουλο και Σπυρόπουλο στο 43-17. Στην επανάληψη ο Ανδρικος μείωσε σε 43-22, με τον Ρανη και τον Μαγριζο να σκοράρουν για το 46-22. Ο Ανδρικος απάντησε για το 48-27, με τον Ρανη και τον Μαθιουδακη να σκοράρουν για το 54-27, για να κλείσει το δεκάλεπτο από τον Καραμηλο και τον Δεληγιαννη στο 54-31. Στην 4η περίοδο ο Πιας έφερε την ομάδα του στο 60-32, με τον Ρανη να σκοράρει για το 65-32. Ο Καραμηλος με τον Διο απάντησαν για το 68-41, για να κλείσει το ματς από Παπαδημητρίου και Δεληγιαννης στο 70-44.

Τα λάθη ήταν 15-14 στο ματς, τα κλεψίματα 11-10 και οι ασίστ 22-9. Στα ριμπάουντ η Dirtus Bologna είχε τον έλεγχο, 54-37 με 11-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 10/39 τρίποντα και τους Carnavaliers 4/29. Στα δίποντα η Dirtus Bologna είχε 55% και οι Carnavaliers 28%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Οικονομου είχε 11 πόντους, 3 ασίστ, ο Ρανης 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μαθιουδακης 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Μαγριζος 9 πόντους, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Σπυροπουλος 9 πόντους, ο Πιας 8 πόντους. Για τους Carnavaliers ο Ανδρικος είχε 24 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.