22.7%
36.4%
23.1%
14.3%

Carnavaliers  vs Duncan Donuts  42-35. Ντέρμπι το ματς από το 1ο δεκάλεπτο μέχρι το φινάλε. Οι Duncan Donuts, που παρατάχθηκαν με αρκετές απουσίες, άντεξαν μέχρι το 3ο δεκάλεπτο.Οι Carnavaliers στο 4ο δεκάλεπτο πήραν μια διαφορά και με καθαρό μυαλό στο τέλος, επέστρεψαν στις νίκες. Mvp του αγώνα ο Κωστάκης με 10 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα .

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από τον Μουζάκη Αλέξανδρος 0-2 για τους Duncan Donuts. Ο Παυλίδης με τρίποντο έκανε το 3-2 για τους Carnavaliers. Ο Μικαελιάν με ντράιβ, ο Μουζάκης Αλέξανδρος με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μικαελιάν με 1/2 βολές πέτυχαν το 3-7. Ο Αλεξίου με σουτ πέτυχε το 5-7 και ο Μουζάκης Σπύρος με σουτ σκόραρε το 5-9. Ο Κωστάκης και ο Αλεξίου έκαναν το 9-9 και το δεκάλεπτο τελείωσε 9-11 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μουζάκης Σπύρος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καλόγηρος με τρίποντο και ο Κωστάκης με σουτ από την γωνία έγραψαν το 14-11 για τους Carnavaliers. Οι Duncan Donuts με σερί 0-7 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 14-18. Ο Γκρούτσης με 2/2 βολές και με γκολ φάουλ και ο Μικαελιάν με λει-απ. Ο Αλεξίου με σουτ πέτυχε το 16-18 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-19 με 1/2 βολές ο Γκρούτσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γκρούτσης με σουτ από την γωνία πέτυχε το 16-21 για τους Duncan Donuts. Ο Μαρίνης με εκπληκτική προσπάθεια το 18-21 για τους Carnavaliers. Με 1/2 βολές ο Γκρούτσης το 18-22 και ο Κωστάκης με σουτ από την γωνία, ο Αλεξίου με 2/4 βολές και ο Κωστάκης με λει-απ πέτυχαν το 24-22. Ο Μικαελιάν με τρίποντο έκανε το 24-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-25 με τρίποντο ο Ερτέκογλου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κωστάκης με σουτ πέτυχε το 29-25 για τους Carnavaliers. Από το ζωγραφιστό ο Μουζάκης Σπύρος έκανε το 29-27 για τους Duncan Donuts. Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 37-27, αρχικά ο Αλεξίου με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο ο Ερτέκογλου και ο Καλόγηρος. Μείωσε με τρίποντο ο Γκρούτσης 37-30 και ο Πασχαλίδης με σουτ από την γωνία το 39-30. Τρίποντο ο Μικαελιάν και με 2/2 βολές ο Μουζάκης Αλέξανδρος το σκορ έγινε 39-35. Ο Πασχαλίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό (0:45)και ο Τσουκαρέλλας με 1/2 βολές (0:19) έγραψαν το τελικό 42-35.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Καλόγηρος με 6 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Τσουκαρέλλας με 1 πόντο, 15 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μουζάκης Αλέξανδρος με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.