23.5%
100.0%
50.0%
19.0%

Σε ένα παιχνίδι που στη μεγαλύτερη διάρκειά του ήταν ντέρμπι, οι Error 404 κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 38-48 επί των Carnavaliers. Το ματς ήταν ντέρμπι για περίπου 35’ με τις εναλλαγές στο σκορ να είναι συνεχείς και το θέαμα υψηλό. Στα τελευταία λεπτά, τα κρίσιμα καλάθια των Σιάμου και Μωυσίδη καθάρισαν το ματς για τους Error 404, οι οποίοι πέτυχαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους, ανεβαίνοντας στο 8-4 στη βαθμολογία. Αντιθέτως, οι Carnavaliers παρέμειναν στην τελευταία θέση του δεύτερου ομίλου της Bronze League με ρεκόρ 2-11.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις ομάδες να μπαίνουν μουδιασμένες, χωρίς να μπορεί να ξεφύγει κάποια στο σκορ. Με δύο δίποντα ο Παυλίδης άνοιξε το σκορ για τους Carnavaliers (4-0), οι Φουρνάρης και Καϊσαρλής απάντησαν για το 4-4 και οι Ψιλόπουλος και Πασχαλίδης έκαναν το 8-4. Η πρώτη περίοδος έληξε με τους Error 404 να ισοφαρίζουν σε 8-8 με τη βοήθεια των Μωυσίδη και Σιάμου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Error 404 πήγαν να ξεφύγουν στο σκορ, αλλά δεν το επέτρεψαν οι Carnavaliers. Αρχικά λοιπόν, οι Error 404 έτρεξαν σερί 0-8 με τους Σιάμο, Καϊσαρλή και Ζερμπίνο για το 8-16, ο Τσουκαρέλλας μείωσε σε 10-16, ο Μωυσίδης έστειλε τη διαφορά ξανά στο +8 (10-18) και οι Καλόγηρος, Σακελλαρίδης μείωσαν σε 15-18, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται διαρκώς στο σκορ και να μην καταφέρνει καμία να πάρει σημαντική διαφορά. Τρίποντο του Μωυσίδη για το 15-21, 8-0 σερί των Carnavaliers με τους Παυλίδη, Τσουκαρέλλα και Πασχαλίδη για το προσπέρασμα (23-21), ξανά μπροστά οι Error με νέο τρίποντο του Μωυσίδη (23-24) και ξανά το προβάδισμα οι Carnavaliers με τους Πασχαλίδη και Παυλίδη (28-24). Στο τέλος της τρίτης περιόδου, οι Error 404 ισοφάρισαν σε 28-28 με τη βοήθεια των Αβιζιώτη και Σιάμου.

Τέταρτη, και τελευταία, περίοδος στο ματς με τους Error 404 να κυριαρχούν, βάζοντας κρίσιμα σουτ νίκης. Με 2/2 βολές ο Σιάμος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του (28-30), ο Κωστάκης ισοφάρισε σε 30-30, ο Καϊσαρλής έκανε το 30-32 και με σερί 5-0 από τους Κωστάκη και Τσουκαρέλλα οι Carnavaliers έφτασαν στο 35-32. Με σερί 0-12 των Σιάμου και Μωυσίδη η διαφορά έφτασε στο +9 (35-44), με τον Καλόγηρο να μειώνει με τρίποντο σε 38-44. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με δίποντα των Καϊσαρλή και Ζερμπίνου για το τελικό σκορ 38-48 και τους Error 404 να πανηγυρίζουν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους.

MVP της αναμέτρησης ήταν ο Ιάσονας Ζερμπίνος με 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση ο Σιάμος, ο Μωυσίδης και ο Καϊσαρλής. Για τους Carnavaliers, σε καλή μέρα βρέθηκε ο Πασχαλίδης.