20.6%
11.1%
22.0%
0.0%

Οι Carnavaliers κέρδισαν τους Han Yolo με 67-37 για να ανέβουν στο 5-0 και να παραμείνουν αήττητοι, τρέχοντας ένα 29-3 στο 2ο δεκάλεπτο, το οποίο ακολούθησε ένα ισορροπημένο 2ο ημίχρονο. Ο Παπανικολάου και ο Καραΐσκος είχαν double double στο ματς, με τον Πασχαλίδη να το αγγίζει και να έχει και 6 τάπες.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν νευρικά τελειώματα σε ένα αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο. Οι Carnavaliers προηγήθηκαν με τον Μυλωνά με 5-2 για να απαντήσουν ο Δημακόπουλος με τον Παναγόπουλο για το 5-8 των Han Yolo. Οι Han Yolo έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα, 7-8, με τον Καραΐσκο να έχει σκοράρει για τους Carnavaliers, που μπήκαν δυνατά στη 2η περίοδο και με τον Καραΐσκο, τον Καλόγηρο και τον Μαρίνη έφτασαν στο 13-8. Ο Δημακόπουλος μείωσε στο σουτ, με τον Καραΐσκο να σκοράρει για το 20-10 της ομάδας του. Μετά από μία βολή του Γουλιέλμου οι Carnavaliers έτρεξαν ένα 14-0 σερί που έκρινε και τον αγώνα, για να φτάσουν με τον Παπανικολάου, τον Παυλίδη και τον Μαρίνη στο 34-11 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Γουλιέλμος έφερε το ματς στο 34-13, με τον Πασχαλίδη να απαντά με τρία τρίποντα και τον Παυλίδη να σκοράρει από τη γραμμή για το 45-15. Ο Παναγόπουλος με τον Γουλιέλμο μείωσαν σε 45-19, για να έρθουν ο Παπανικολάου με τον Μυλωνά για το 52-19. Ο Κορλός Ν. έφερε το ματς στο 52-21, με τον Παπανικολάου να κλείνει το δεκάλεπτο στο 56-21. Στην 4η περίοδο ο Μαρίνης σκόραρε για το 59-21 της ομάδας του, με τους Han Yolo να απαντούν με Παναγόπουλο και Κοντογιάννη για το 59-25. Ο Γουλιέλμος με τον Δημακόπουλο έγραψαν το 61-29, για να έρθουν Καρατάσιος και Παπανικολάου για το 65-29. Οι Han Yolo έκλεισαν δυνατά το ματς και με τον Κορλό Ν., τον Γουλιέλμο και τον Δημακόπουλο έτρεξαν ένα 2-8 για να μειώσουν στο τελικό 67-37.

Για τους νικητές ο Παπανικολάου είχε 16 πόντους, 21 ριμπάουντ, ο Καραΐσκος 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Πασχαλίδης 9 πόντους, 14 ριμπάουντ και 6 τάπες. Για τους Han Yolo ο Δημακόπουλος είχε 10 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Παναγόπουλος 8 πόντους, 17 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Κορλός Ν. 8 πόντους και 11 ριμπάουντ.