21.4%
25.0%
35.0%
35.5%

Οι Heat ξεκίνησαν το φετινό Summer League κάνοντας μια εμφατική νίκη κόντρα στους Carnavaliers με σκορ 34-62, με τον MVP Στέφανο Αρβανιτάκη να κάνει απίστευτο παιχνίδι με 9 τρίποντα και συνολικά 29 πόντους, οι οποίοι συνοδεύτηκαν με 16 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Heat έδειξαν πως βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση και ότι θα έχουν το πάνω χέρι στο ματς. Ο Ερτέκογλου ξεκίνησε με ευστοχο τρίποντο το ματς, για να απαντήσουν με 0-7 οι Φωτόπουλος, Αρβανιτάκης και Γιορνταμιλάκης για το 3-7, 6-7 ο Ερτέκογλου ξανά, 6-10 ο Αρβανιτάκης, 8-10 ο Πασχάλης, 8-15 οι Φωτόπουλος και Αρβανιτάκης ξανά, 11-15 ο Τσουκαρέλλας και 11-17 από τον Γιορνταμιλάκη για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Heat συνέχισαν να παίζουν το ίδιο καλά, επομένως στο τέλος του ημιχρόνου η διαφορά είχε πάει σε διψήφιο, κάτι που έδωσε ένα πολύ μεγάλο ψυχολογικό boost στον Αρβανιτάκη και την ομάδα του. Ο Φωτόπουλος έγραψε το 11-20, 16-20 οι Καλόγηρος και Δεληγιάννης, 16-32 με ένα 0-12 σερί οι Αρβανιτάκης, Φωτόπουλος, Γιορνταμιλάκης και Χριστοδούλου και 19-32 με ένα τρίποντο του Δεληγιάννη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι εμφανώς κουρασμένοι Carnavaliers δυσκολευόντουσαν πολύ επιθετικά, με τους Heat να συνεχίζουν σταθεροί και να ανεβάζουν έτσι την διαφορά στους 20+ για να καθαρίσουν την υπόθεση νίκη. Φωτόπουλος και Αντωνιάδης έγραψαν το 19-36, 22-36 ο Πασχαλίδης, 22-44 οι Αρβανιτάκης και Φωτόπουλος, 25-44 ο Πασχάλης και 25-49 με ένα 0-5 των Αρβανιτάκη και Φωτόπουλο για να κλείσουμε την περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν αρκετά πιο χαλαρές, κάνοντας διαχείριση δυνάμεων, καθώς με την διαφορά που είχαν χτίσει οι Heat στο ματς δεν γινόταν να αλλάξει κάτι. Ο Αρβανιτάκης έγραψε το 25-52, 26-52 ο Καλόγηρος, 26-54 ο Χριστοδούλου, 29-54 ο Δεληγιάννης, 29-60 ο Αρβανιτάκης με δύο συνεχόμενα τρίποντα, 32-60 ο Σακελλαρίδης, 32-62 ο Φωτόπουλος και 34-62 από τον Μάνο Σακελλαρίδη, σκορ με το οποίο τελείωσε ο αγώνας.

Για τους Heat, πέρα από τον Αρβανιτάκη, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Φωτόπουλος και Γιορνταμιλάκης. Για τους Carnavaliers ξεχώρισαν οι Δεληγιάννης και Πασχαλίδης.