15.2%
33.3%
27.3%
22.7%

Οι σκληρές άμυνες καθόρισαν τον νικητή στην αναμέτρηση μεταξύ των Carnavaliers με τους Miami Heal. Oι Miami Heal τελικά κέρδισαν με τελικό σκορ 28-42. Οι Carnavaliers δεν βρήκαν τις επιθετικές λύσεις που τόσο χρειαζόντουσαν, έμειναν πίσω στο σκορ και δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.

Το 1ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Ζούμπο να σκοράρει για 3. Η απάντηση ήρθε από τον Πασχαλίδης που ισοφάρισε σε 3-3. Ξανά ο Ζούμπος με νέο τρίποντο έκανε το 3-6, με τον Ρίζο να συμπληρώνει με ένα δίποντο. Ο Ψιλόπουλος πέτυχε δίποντο για να μειώσει σε 5-8, με τον Κοκκινάκο να κλείνει την περίοδο με ένα δίποντο για το 5-10 υπέρ των Miami Heal.

Αυτοί οι 2 πόντοι του Κοκκινάκου ήταν η αρχή ενός σερι 0-8 για τους Miami Heal. Οι υπόλοιποι 6 πόντοι ήρθαν δια χειρός Βρεττού, που έκανε το σκορ 5-16. Οι μόνοι πόντοι των Carnavaliers στην 2η περίοδο ήρθαν απο το τρίποντο του Ψιλόπουλου που έκανε το 8-16. Με δίποντο απάντησε ο Ζαβράς, για να συμπληρώσει με μια βολή και ένα δίποντο ο Ζούμπος και το σκορ ημιχρόνου 8-21.

Η 3η περίοδος ξεκίνησε με τον Πασχαλίδη να σκοράρει για 3 και να ξεκολλάει τους Carnavaliers για την ώρα. Νέο σερι 0-10 έτρεξαν οι Miami Heal. Ο Ζούμπος πέτυχε 6 πόντους με 2 τρίποντα, με τους Κοκκινάκο και Ρίζο να σημειώνουν από ένα δίποντο για το 11-31. Με 2 πεταχτάρια σε διαδοχικές φάσεις του Μαρίνη, οι Carnavaliers μείωσαν σε 15-31, αλλά ο Ζάβρας πέτυχε ένα ακόμη δίποντο για το 15-33. Δεληγιάννη και Ζαμπέλης πέτυχαν από ένα δίποντο για κάθε ομάδα, για να διαμορφώσουν το σκορ της 3ης περιόδου στο 17-35.

Η τελευταία περίοδος τους ματς ήρθε με τους Carnavaliers να πετυχαίνουν 4 πόντους με τον Δεληγιάννη και τον Καλόγηρο για το 22-37. 0-5 σερί έτρεξαν οι Miami Heal με τους 4 να έρχονται από τον Κοκκινάκο και να συμπληρώνει με μια βολή ο Αρναούτης για το +20 (22-42). Το τελικό σκορ διαμόρφωσαν οι Carnavaliers με ένα σερί 6-0. Ο Μαρίνης και ο Τσουκαρέλας με ένα δίποντο ο καθένας και ο Πασχάλης με ένα τρίποντο, έκαναν το τελικό 28-42.

MVP του αγώνα δεν ήταν ένας αλλά 2 παίκτες των Miami Heal. O  Κοκκινάκος ο οποίος πέτυχε 10 πόντους, έβγαλε 5 ασσιστ και έκανε 4 κλεψίματα και ο Ζούμπος με 15 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασσιστ. Για τους Carnavaliers ξεχώρισε ο Πασχαλίδης με 6 πόντους, 2 κλεψίματα και 4 κοψίματα.