29.3%
69.2%
30.2%
21.7%

Ματσάκι φιλικών διαθέσεων για το Summer μεταξύ των Carnavaliers και των MyRema State Warriors, με τους πρώτους να παίρνουν τη νίκη με 63-56. MVP του αγώνα ήταν ο Στράτος Πασχαλίδης με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα.

Από την πρώτη περίοδο φάνηκε ότι το ματς θα είναι χαλαρό, με τις δύο ομάδες να παίζουν στο ρελαντί και να δοκιμάζουν πράγματα μέσα στο γήπεδο. Ο Σταυρίδης έκανε το 0-2, ακολούθησε ένα 12-0 από Σακελλαρίδη, Πασχαλίδη, Παυλίδη και Μαρίνη για το 12-2, με τον Σταυρίδη να μειώνει στο τελικό 12-4 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι MyRema βρήκαν τον καλό τους εαυτό, όμως οι Carnavaliers ήταν δε καλή βραδιά και κρατούσαν τη διαφορά κοντά στους 10. Ο Πασχαλίδης σημείωσε το 14-4, ο Μπακάλης έκανε το 14-7 και ο Παπανικολάου το 16-7. Καλάθι από τον Βερύκιο για το 16-9 και 4-0 από Καραΐσκο και Παυλίδη για το 20-9. Καλάθι από τον Μαυρωνά για το 20-11, τρίποντο από τον Πασχαλίδη και ξανά καλάθι του Μαυρωνά για το 23-13. Τρίποντο από τον Μυλωνά αυτήν τη φορά για το 26-13 και 0-6 από Σπυρόπουλο, Ίσσαρη και Μπακάλη για το 26-19 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι MyRema συνέχισαν να βάζουν δύσκολα στους Carnavaliers, όμως οι παίχτες του Γιάννη Ανδρίκου είχαν λύσεις στο σκοράρισμα. Μπακάλης και Σπυρόπουλος μειωσαν σε 26-24, για να απαντήσουν οι Πασχαλίδης και Σακελλαρίδης με 6-0 για το 32-24. Καλάθι από τον Μαυρωνά για το 32-26 και άλλο ένα 6-0 για τους Carnavaliers, αυτή τη φορά από Μυλωνά, Σακελλαρίδη και Παπανικολάου για το 38-26. Τρίποντο του Μαυρωνά για το 38-29 και καλάθι του Παπανικολάου για το 40-29. Ο Σταυρίδης μείωσε σε 40-31, ο Παυλίδης απάντησε και ξανά ο Σταυρίδης μαζί με τον Σπυρόπουλο σκοραραν για το τελικό 42-36 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Carnavaliers επέβαλαν τον ρυθμό τους, έβαλαν μπόλικα σουτ από την περιφέρεια και πήγαν τη διαφορά μέχρι το +11 λίγο πριν τη λήξη, για να ρίξει τη διαφορά ο Σταυρίδης στα τελευταία δευτερόλεπτα, με το ματς όμως να έχει κριθεί. Ο Μαυρωνάς έκανε το 42-38, ο Πασχαλίδης έριξε τρίποντη βόμβα για το 45-38 και ο Σταυρίδης μείωσε σε 45-40. Τρίποντο από τον Πασχάλη για το 48-40 και 0-5 δια χειρός Βερύκιου για το 48-45. Ο Παυλίδης έβαλε ξανά τρίποντο για την ομάδα του και έκανε το 51-45, ο Σταυρίδης μείωσε σε 51-47 και ο Μυλωνάς ανέβασε σε 54-47. Δύο βολές από τον Ίσσαρη για το 54-49 και 5-0 των Carnavaliers για το 59-49. Ο Σπυρόπουλος έβαλε μια βολή για το 59-50 και 61-50 από τον Παπανικολάου. Καλάθι από τον Σπυρόπουλο για το 61-52 και 63-52 από τον Καραΐσκο. Στη συνέχεια ο Σταυρίδης έβαλε 4 πόντους για το 63-56, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Carnavaliers,πέρα από τον Πασχαλίδη, καλό ματς έκαναν επίσης οι Σακελλαρίδης και Παυλίδης.