25.0%
40.0%
20.8%
33.3%

Οι Paranormal Inactivity B.C. κέρδισαν με 30-39 τους Carnavaliers σε ένα ματς με ατσαλένιες άμυνες, στο οποίο οι νικητές είχαν τον πλήρη έλεγχο στην επανάληψη και με τον Παπαδάκη μπροστάρη ανέβηκαν στο 4-4, αναγκάζοντας τους αποδεκατισμένους Carnavaliers στην πρώτη τους ήττα στη σεζόν!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντο του Καλόγηρου, για να απαντήσει ο Μιχελακάκης Μ. για την ομάδα του για το 3-2. Ένα 7-0 σερί από τον Πασχαλίδη και τον Πασχάλη έφερε τους Carnavaliers στο 10-2, αλλά ως το τέλος της περιόδου οι Paranormal Inactivity B.C. είχαν μειώσει στο σουτ, αφού ο Χρυσαφιάδης με 4 μαζεμένους πόντους και ο Βολακάκης έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 10-8. Στη 2η περίοδο ο Βολακάκης μείωσε στον πόντο, για να απαντήσει με τρίποντο ο Καλόγηρος. Ο Παπαδάκης τον μιμήθηκε για το 13-12, με τον Πασχάλη και τον Τσουκαρέλλα να γράφουν το 17-12 για τους Carnavaliers. Κάπου εκεί άλλαξε εντελώς το ματς, με τους Carnavaliers να μένουν χωρίς πόντο για 13 περίπου λεπτά και τους Paranormal Inactivity B.C. να τρέχουν ένα 0-16 σερί!

Ως το ημίχρονο οι Paranormal Inactivity B.C. με τον Σκουλάτο και τον Βολακάκη είχαν ρίξει το ματς στον πόντο, 17-16. Στην επανάληψη οι δυο ομάδες εξουδετέρωσαν απόλυτα η μία την άλλη για 5 λεπτά, με τον Παγώνα να γράφει 2/2 βολές με 5:01 στο χρονόμετρο για το 17-18 στο πρώτο και τελευταίο προσπέρασμα στο ματς κάποιας από τις δύο ομάδες στο ματς! Οι Paranormal Inactivity B.C. συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, δύο τρίποντα από τον Παπαδάκη κι ένα καλάθι του Παγώνα στο ενδιάμεσο μας έφεραν στο 17-26, με τον Βολακάκη να σκοράρει για το 17-28 και το +11 της ομάδας του. Ο Πασχάλης με 0:50 στο χρονόμετρο για το 3ο δεκάλεπτο ξεκόλλησε την ομάδα του από τους 17 πόντους, αλλά ο Ρουστάς έγραψε τρίποντο για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 19-31. Με τον ίδιο τρόπο μπήκε ο Παπαδάκης και στο 4ο δεκάλεπτο, φέρνοντας την ομάδα του στο 19-34 και το +15 που ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά στο ματς. Ο Τσουκαρέλλας απάντησε, με τον Χρυσαφιάδη να γράφει και πάλι +15 για την ομάδα του, 21-36. Ο Τσουκαρέλλας με τον Καλόγηρο μείωσαν σε 24-36, αλλά ο Ρίκος έφερε τους Paranormal Inactivity B.C. στο 24-39. Στο τελευταίο ενάμισι λεπτό οι Carnavaliers άρχισαν να μειώνουν, για να έρθουν με τρίποντο του Πασχαλίδη στο -11 με 1:09 για το τέλος και να γράψει ο Σακελλαρίδης από επιθετικό ριμπάουντ το 30-39 λίγο μετά. Όμως, δεν μπόρεσαν να πλησιάσουν περισσότερο με τους Paranormal Inactivity B.C. να παίρνουν μια τεράστια νίκη με μια μεγάλη αμυντική παράσταση.

Για τους νικητές ο Παπαδάκης είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Βολακάκης 8 πόντους, 10 ριμπάουντ. Για τους Carnavaliers ο Πασχαλίδης ήταν επικός στην άμυνα, πλησιάζοντας το ρεκόρ ταπών της λίγκας, τελείωσε το ματς με 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 τάπες, ενώ ο Τσουκαρέλλας είχε 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα.