10.3%
46.7%
27.7%
33.3%

Carnavaliers – Pick n troll 49-54.Ένα ισορροπημένο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με αρκετά αργό ρυθμό αλλά με τους Pick n troll να έχουν το πάνω χέρι και να έχουνε πάρει μια διαφορά από την πρώτη περίοδο που την διατήρησαν μέχρι το τέλος και πήραν τη νίκη. Mvp του αγώνα ο Τσόλας με 19 πόντους,14 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι 0-5 για τους Pick n troll, με τρίποντο ο Καρυδομάτης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παπαδόπουλος. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αλεξίου το 2-5 για τους Carnavaliers. Ο Καρυδομάτης με τρίποντο καθ ο Τσόλας με 1/2 βολές το 2 -9 και ο Κομμάτας με 4 πόντους του το 6-9. Ο Κυβρικοσαίος με λει-απ, με ντραιβ ο Καρυδομάτης και με τρίποντο ο Τσόλας έγραψαν το 6-16. Ο Αλεξίου με σουτ το 8 -16 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-19 με τρίποντο ο Σεραφείμ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δεληγιάννης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 10-19 για τους Carnavaliers. Μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Χατζηκυριάκος 10-21 για τους Pick n troll. Ο Αλεξίου και ο Καλόγηρος σκόραραν το 14-21 . Ο Τσοπανάκης με τρίποντο το 14-24 και ο Τσουκαρέλλας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 16-24.Το τελικό 16-26 πέτυχε ο Κυβρικοσαίος με ντραιβ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χατζηκυριάκος με τρίποντο το 16-29 για τους Pick n troll. Ο Τσουκαρέλλας με ντραιβ και ο Καλόγηρος με 4 πόντους του έγινε το 22-29 για τους Carnavaliers. Ο Τσόλας σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και με 2/2 βολές ο Καρυδομάτης το 22-33. Ο Δεληγιαννής, ο Καλόγηρος και ο Αλεξίου πέτυχαν το 28-33. Ο Καρυδομάτης με λει-απ, με 4 πόντους του ο Τσόλας και με σουτ ο Γουβόπουλος έγραψαν το 28-41. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 30-41 με καλάθι ο Τσουκαρέλλας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσόλας με τρίποντο το 30-44 για τους Pick n troll. Με σερί 8-0 μείωσαν το σκορ σε 38-44 οι Carnavaliers. Αρχικά ο Καλόγηρος σκόραρε με ντραιβ, τρίποντο ο Ερτέκογλου και με γκολ φάουλ ο Αλεξίου. Ο Τσοπανάκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 38-46 και ο Αλεξίου με νέο γκολ φάουλ το 41-46. Ο Κυβρικοσαίος σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Τσόλας με γκολ φάουλ το 41-51. Ο Τσουκαρέλλας το 43-51 και ο Κυριακόπουλος με 2/2 βολές το 43-53. Ο Τσουκαρέλλας με τρίποντο το 46-53 και ο Τσοπανάκης με 1/2 βολές το 46-54 .Το τελικό 49-54 έγραψε ο Τσουκαρέλλας με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Καρυδομάτης με 12 πόντους και 6 ριμπάουντ .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσουκαρέλλας με 14 πόντους,9 ριμπάουντ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.