13.5%
58.8%
36.4%
29.0%

Carnavaliers vs Reapers 63-60.Καταπληκτικό παιχνίδι με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ με τους Carnavaliers να αποκτούν διαφορά 14 πόντων 46-32 στο 3ο δεκάλεπτο,οι Reapers  με αντεπίθεση πέρασαν μπροστά στο σκορ με 58-60(0:49). Ο Κομμάτας με τρίποντο και ο Μυλωνάς με 2/2 βολές,χάρισαν την νίκη στην ομάδα τους και την πρώτη ήττα για τους Reapers. Mvp του αγώνα ο Πρόεδρος, Προπονητής….Πασχαλίδης με πληθωρική εμφάνιση 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ 5 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Καραΐσκος με 10 πόντους,9 ριμπάουντ και 2 ασίστ .

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Καλόγηρος για τους Carnavaliers 3-0.Οι Reapers πέρασαν μπροστά στο σκορ με 3-4 με ντραιβ ο Χειράκης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Πουμπουρίδης. Ο Πασχαλίδης με σουτ πέτυχε το 5-4 και ο Καντιώτης με coast to coast το 5-6.Με σουτ από την γωνιά ο Μυλωνάς έκανε το 7-6 και Καντιώτης με ντραιβ το 7-8.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παυλίδης το 9-8 και οι Reapers με σερί 0-9 ξέφυγαν στο σκορ με 9-17,αρχικά σκόραρε ο Αλέρτας από επιθετικό ριμπάουντ,από το ζωγραφιστό ο Κουμούτσης,ο Αλέρτας με σουτ και ο Κρινής με τρίποντο. Το δεκάλεπτο τελείωσε με καλάθι ο Παυλίδης από επιθετικό ριμπάουντ για το 11-17.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μυλωνάς με 1-1 βολή(τεχνική ποινή) και ο Καραΐσκος με 4 πόντους μείωσαν οι Carnavaliers σε 16-17.Ο Κουμούτσης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 16-19 για τους Reapers. Ο Μυλωνάς με 4 πόντους από λει-απ στον αιφνιδιασμό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του 20-19.Ο Καντιώτης με τρίποντο και με ντραιβ έγραψε το 20-24.Απάντησε με τρίποντο ο Μυλωνάς και ο Κομμάτας με γκολ φάουλ έγραψαν το 26-24.Ισοπαλία 26-26 με 1/2 βολές ο Στεφανάκης και ο Χριστόπουλος.Ο Καραΐσκος με σουτ και ο Μυλωνάς με 1/2 βολές πέτυχαν το 29-26 και ο Αλέρτας με 1/2 βολές το 29-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-27 με σουτ από την γωνιά ο Σακελλαρίδης και με 2/2 βολές ο Μυλωνάς.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πασχαλίδης σκόραρε από το low post το 35-27 για τους Carnavaliers. Ο Κρινής με 1/2 βολές το 35-28 για τους Reapers. Ο Μυλωνάς με floater και ο Πασχαλίδης με τρίποντο το σκορ έγινε 40-28.Ο Χειράκης με σουτ και ντραιβ μείωσε σε 40-32.Ο GM Πασχαλίδης με νέο τρίποντο και ο Μυλωνάς με 3/3 βολές έγινε το 46-32(μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα). Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Πουμπουρίδης το 46-34 και ο Μυλωνάς με νέο floater έκανε το 48-34.Οι Reapers έκλεισαν το δεκάλεπτο στο (-8)48-40 ,ο Κουμούτσης με 2/2 βολές, και ο Καντιώτης με τρίποντο και με 1/2 βολές.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πουμπουρίδης έστειλε το μήνυμα τις αντεπίθεσης και με 4 πόντους του μείωσε σε 48-44 για τους Reapers. O Καραΐσκος με 2/2 βολές έκανε το 50-44 για τους Carnavaliers. Ο Πουμπουρίδης και ο Καντιώτης με τρίποντο ισοφάρισαν σε 50-50.Ο Καραΐσκος με ντραιβ έκανε το 52-50 για να ισοφαρίσει και πάλι ο Καντιώτης 52-52 με ντραιβ. Ο Πασχαλίδης σκόραρε από το low post το 54-52 και ο Βασιλικός με 1/2 βολές και με λει-απ στον αιφνιδιασμό το οι Reapers πέρασαν μπροστά στο σκορ με 54-55.Ο Κομμάτας έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του 56-55 με 2/2 βολές. Ο Καντιώτης με τρίποντο πέτυχε το 56-58(2:01).Ο Πασχαλίδης ισοφάρισε 58-58 (1:10)απο το ζωγραφιστό. Ο Χειράκης με 2/2 βολές το 58-60(0:49).Ο Κομμάτας με τρίποντο το 61-60(0:31). Άστοχο τρίποντο ο Χριστόπουλος,επιθετικό ριμπάουντ ο Χειράκης αλλά ο Καντιώτης έκανε βήματα (0:09). Ο Μυλωνάς με 2/2 βολές το 63-60(0:07). Το τελευταίο σουτ το πήρε ο Χειράκης, άστοχος και οι Carnavaliers πήραν την νίκη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κομμάτας με 8 πόντους,Παυλίδης με 4 πόντους,11 ριμπάουντ και 4 ασίστ  και ο Μυλωνάς με 1/17 τρίποντα πέτυχε 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καντιώτης με 21 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Πουμπουρίδης με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ και ο Χειράκης με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.