0%
0%
0%
0%

Οι Carnavaliers κέρδισαν τους Saints με 31-60 με 5 παίκτες με διψήφιο efficiency rating στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 7-2 για τους Saints από τον Σαρδιανο, τον Βαρλαμη και τον Καστραντα, για να σκοράρει ο Νιαρχος για το 9-4. Ο Καραμπατζακης με τον Παυλιδη έφεραν το ματς στο 9-9 στο δεκάλεπτο, με τον Ανδρικο, τον Παυλιδη, τον Δεληγιαννης και τον Διο να σκοράρουν ως το 9-17 στη 2η περίοδο. Ο Ανδρικος ήταν που έκλεισε το ημίχρονο στο 11-23, με τον Παυλιδη, τον Τσουκαρελο και τον Πασχαλιδη να σκοράρουν για το 11-31 στην επανάληψη. Ο Καραγιαννης διέκοψε το 0-12 σερί, με τον Ανδρικο, τον Δεληγιαννη και τον Καραμαλη να φέρνουν την ομάδα τους στο 15-41. Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 17-41 από τον Καστραντα, με τον Ανδρικο και τον Τσουκαρελο να σκοράρουν για το 17-45 στην 4η περίοδο. Ο Τσερπες μείωσε, με τον Καστραντα να γράφει το 21-47, πριν απαντήσουν ο Παυλιδης με τον Καραμπατζακη και τον Τσουκαρελο για το 25-54. Ο Παυλιδης έφερε την ομάδα του στο 29-60, με το ματς να κλείνει από τον Μαρκου.

Τα λάθη ήταν 16-11, τα κλεψίματα 7-11 και οι ασίστ 12-22. Στα ριμπάουντ οι Carnavaliers είχαν τον έλεγχο, 36-54 με 6-21 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/26 τρίποντα και τους Saints 1/18. Στα δίποντα οι Saints είχαν 32% και οι Carnavaliers 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ανδρικος είχε 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Τσουκαρελος 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Καραμπατζακης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Καραμαλης 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Saints ο Νιαρχος είχε 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Καστραντας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ.