11.1%
30.0%
20.0%
14.3%

Οι Carnavaliers, αν και βρέθηκαν να χάνουν με 13-23 έξι λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού, κατάφεραν να κάνουν ένα καλό σερί στο τέλος και να ισοφαρίσουν τους Tune Squad για να στείλουν το ματς στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο ο Πασχαλίδης και οι συμπαίκτες του επέδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία και κατάφεραν να φύγουν νικητές στην πρεμιέρα με 31-30. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Μαρίνης με 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μπαμπανιώτης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Tune Squad, οι Παπαγρηγοριάδης και Ερτέκογλου απάντησαν με 4-0 σερί και έβαλαν μπροστά τους Carnavaliers με 4-2, 4-4 από τον Ιωσηφίδη, 6-4 ο Παυλίδης και μια βολή από τον Μπαμπανιώτη για το τελικό 6-5 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Μπαμπανιώτης και Ιωσηφίδης έγραψαν το 6-9, ο Καραΐσκος μείωσε σε 8-9 και ο Πασχάλης απάντησε με τρίποντο για το τελικό 8-12 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γεωργόπουλος έβαλε καλάθι για το 8-14, ο Καραΐσκος μείωσε σε 10-14, 10-18 με ένα καλάθι του Ιωσηφίδη και ένα του Γιαννακούλια, με τους Carnavaliers να απαντούν με ένα καλάθι του Πασχαλίδη και μια βολή του Καραΐσκου για το τελικό 13-18 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Πασχάλης και Ιωσηφίδης έβαλαν μπροστά τους Tune Squad με διψήφια διαφορά γράφοντας το 13-23, ο Παπαγρηγοριάδης μείωσε με 5 δικούς του πόντους σε 18-23, 18-26 από τον Πασχάλη και φινάλε στην κανονική διάρκεια με 8-0 οι Carnavaliers με σκόρερ τους Πασχαλίδη, Ερτέκογλου και Καραΐσκο για να στείλουν το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα χρόνο ο Μπαμπανιώτης έβαλε καλάθι για το 26-28, οι Πασχαλίδης και Καραΐσκος απάντησαν με 5-0 σερί για το 31-28 και 31-30 με καλάθι του Ιωσηφίδη για να λήξει το παιχνίδι με την διαφορά στο ελάχιστο και τους Carnavaliers να παίρνουν τη νίκη.

Για τους Carnavaliers, πέρα από τον Πασχαλίδη, καλό παιχνίδι έκανε και ο Πασχαλίδης με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες. Για τους Tune Squad ξεχώρισε ο Γιαννακούλιας με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 τάπες.