0%
11.1%
35.6%
20.0%

Οι Underdogs παίζοντας πιο ορθολογικά από τους Carnavaliers στο παιχνίδι της πρεμιέρας κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο με σκορ 37-45,έχοντας ένα άνετο προβάδισμα από το φινάλε του δεύτερου δεκαλέπτου και έπειτα. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Μαραγκός με 11 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Underdogs μπήκαν αρκετά νωθρα, κάτι το οποίο εκμεταλλευτηκαν οι Carnavaliers κάνοντας ένα καλό σερί στην αρχή, όμως στη συνέχεια η απόδοση τους έπεσε κι έτσι η ομάδα του Νεκτάριου Κούλουμπου έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Τσουκαρέλας και Καλόγηρος ξεκίνησαν με 7-0, 7-2 ο Μάνος, 8-2 ο Τσουκαρέλας ξανά, 8-4 ο Αϊβαλιώτης, 10-4 οι Καραΐσκος και Τσουκαρέλας και 10-10 με ένα 0-6 σερί ως το τέλος της περιόδου από τους Δέλλα και Αϊβαλιώτη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η περιφέρεια των Underdogs άρχισε να ζεσταίνεται και με ένα καλό σερί ξεφυγαν με διαφορά 3 κατοχών. Ο Δεληγιάννης έγραψε το 11-10, 11-12 ο Μαραγκός, 13-12 ο Ερτέκογλου, 13-14 ξανά από τον Μαραγκό, 15-14 ο Αλεξίου, 15-22 οι Κεαλόγλου, Αϊβαλιώτης και Ρούμπας, 17-22 ο Καραΐσκος και απάντηση από τον Κεαλόγλου για το τελικό 17-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Underdogs έχοντας το προβάδισμα και την ψυχολογία, έκαναν καλή διαχείριση και κράτησαν το προβάδισμα τους. Ο Δέλλας με μια βολή έγραψε το 17-25, 19-25 ο Αλεξίου, 19-29 οι Μαραγκός και Δέλλας, 25-29 οι Ερτέκογλου, Σακελλαρίδης και Αλεξίου και απάντηση με 0-5 από τους Μάνο και Ρούμπα για το τελικό 25-34 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Carnavaliers μπήκαν δυνατά, έκαναν άλλη μια αντεπίθεση, όμως δεν κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά κάτω από τους 4 πόντους. Καραΐσκος, Ερτέκογλου και Αλεξίου μείωσαν σε 30-34, 30-37 ο Κεαλόγλου, 31-37 ο Ερτέκογλου, 31-45 οι Κούλουμπος και Μαραγκός και 37-45 οι Ερτέκογλου και Καλόγηρος για να γραφτεί το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Για τους Underdogs, πέρα από τον Μαραγκό, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Δέλλας και Κεαλόγλου. Για τους Carnavaliers ξεχώρισαν οι Ερτέκογλου και Αλεξίου.