12.0%
33.3%
32.7%
11.5%

Οι Zero Gravity με ατσαλένια άμυνα και πάρα πολλά επιθετικά ριμπάουντ κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους Carnavaliers. Οι δύο ομάδες για τρία δεκάλεπτα ήταν κοντά και όλα έδειχναν ότι θα κριθούν στο τέταρτο δεκάλεπτο, όπως και έγινε. Οι Zero Gravity σκοράροντας 17 συνεχόμενους πόντους και με μόλις δύο πόντους παθητικό στο δεκάλεπτο αυτό έφτασαν τελικά εμφατικά στη νίκη ανεβαίνοντας με αυτό το τρόπο στο 5-4.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ εύστοχα για τις δύο ομάδες με τον Καλόγηρο να ανοίγει το σκορ για τους Carnavaliers κάνοντας το 2-0 ενώ αμέσως ο Παπαδέας απάντησε για το 2-2. Ο Κωστάκης έβαλε ξανά την ομάδα του μπροστά με 4-2, πάλι άμμεση η απάντηση από τους Zero με τον Μαραμπέα για το 4-4, ο Καλόγηρος ξανά με δίποντο έκανε το 6-4 και τότε ο Μουσούντας με δύο προσωπικά καλάθια έκανε το 6-8. Ο Τσουκαρέλας απάντησε για την ισοφάριση στο 8-8 και τότε οι Zero πέρασαν μπροστά με 4 με καλάθια των Αντωνόπουλου και Τζιαμαλή (8-12). Το τρίποντο του Καλόγηρου έγραψε το 11-12 του πρώτου δεκαλέπτου.

Με το ξεκίνημα της δεύτερης πειόδου ο Κωστάκης έβαλε μπροστά την ομάδα του με 13-12, όμως ο Μαραμπέας απάντησε για το εκ νέου προβάδισμα των Zero με 13-14. Κωστάκης και Μαρίνης με δίποντα έκαναν το 17-14 για να έρθει ο Παπαδέας με γκολ φάουλ και ο Μουσούντας με 2/2 βολές για να κάνουν το 17-18. Ο Κωστάκης με άλλο ένα καλάθι σημείωσε άλλη μία εναλλαγή στο προβάδισμα για το 19-18 όμως ο Μουσούντας ήτν ζεστός και με 4 ακόμη πόντους αλλά και με δύο ακόμη από τον Αντωνόπουλο γράφτηκε το 19-23.. Ο Κωστάκης με τρίποντο μείωσε στο πόντο (22-23), ακολουθεί καλάθι του Αντωνόπουλου για το 22-25 και το ημίχρονο έκλεισε με ένα δίποντο του Τσουκαρέλα στο 24-25.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πιο κλειστό αλλά παρέμεινε ανταγωνιστικό το παιχνίδι. Μουσούντας και Σταματέλος με δίποντα έφτιαξαν μικρή διαφορά 5 πόντων για το 24-29, οι Carnavaliers με τρίποντο του Ψιλόπουλου για το 27-29 για να έρθει ο Μαραμπέας με 4 προσωπικούς πόντους να κάνει το 27-33. Ο Καλόγηρος με δίποντο έγραψε το 29-33 της τρίτης περιόδου.

Το τέταρτο δεκάλεπτο άνηκε ολοκλρηωτικά στους Zero Gravity που με ατσαλένια άμυνα, βρήκαν λύσεις στην επίθεση και διένυσαν έτσι ένα σερί 17-0 μέχρι και το τέλος του αγώνα με σκόρερ τους Σταματέλο (3π), Μουσούντα (6π), Τζιαμαλή (6π) και Μαραμπέα (2π) έγραψαν το 29-50 με τους Carnavaliers να είναι απίστευτα άστοχοι και να πετυχαίνουν μόλις ένα καλάθι και μάλίστα στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης με τον Ερτέκογλου να γράφει το τελικό 31-50.

MVP της αναμέτρησης ο Βάιος Μουσούντας με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα ενώ από πλευράς Carnavaliers ξεχώρισε ο Σάββας Κωστάκης με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και 2 κλεψίματα.