0%
0%
0%
0%

Οι Κένταυροι κέρδισαν με 59-31 τους Catenazio B.C. για να ανέβουν στο 4-2 στον όμιλο, φτάνοντας στην 3η θέση, με τον Αδαμακη να έχει 29 πόντους σε 25 λεπτά στο παιχνίδι.

Το ματς ξεκίνησε με 2-4 για τους Catenazio B.C. από τον Παγουροπουλο, για να απαντήσουν ο Κανακης με τον Αδαμακη για το 7-4. Ο Ρεντας έγραψε το 9-6, με τον Χρυσικόπουλο να κλείνει την περίοδο στο 9-10 για τους Catenazio B.C.. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Αδαμακης έφερε την ομάδα του στο 14-10 και μετά την απάντηση του Χρυσικόπουλου ο ίδιος με τον Ρεντα σκόραραν για το 19-12. Ο Χρυσικόπουλος μείωσε σε 19-15, με τον Σκλαβουνο και τον Μπουκουρα να απαντούν για να κλείσει ο Αδαμακης το ημίχρονο στο 26-15. Στην επανάληψη ο Αδαμάκης έφερε την ομάδα του στο 33-17 για να σκοράρουν ο Ματλας με τον Μπουκουρα για το 38-17 ολοκληρώνοντας ένα 10-0 για τους Κένταυρους. Ο Παγουροπουλος με τον Καραμπετσο μείωσαν σε 38-22, για να έρθει ο Ματλας για το 40-22. Από τον Χρυσικόπουλο και τον Κριτουλη το δεκάλεπτο έκλεισε στο 43-25, με τον Κανακη να φέρνει την ομάδα του στο 48-25 στην 4η περίοδο. Ο Νικολόπουλος απάντησε, με τον Κριτουλη να σκοράρει για το 51-27 και τον Αδαμακη να γράφει το 59-29, για να κλείσει το ματς ο Χρυσικόπουλος στο 59-31.

Τα λάθη ήταν 10-27 στο ματς, τα κλεψίματα 17-6 και οι ασίστ 16-4. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 47-49 με 15-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/24 τρίποντα και τους Catenazio B.C. 2/24. Στα δίποντα οι Catenazio B.C. είχαν 24% και οι Κένταυροι 33%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αδαμάκης είχε 29 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Μπουκουρας 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τους Catenazio B.C. ο Χρυσικόπουλος είχε 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Παγουρόπουλος 8 πόντους, 18 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.