0%
0%
0%
0%

Οι Catenazio B.C. κέρδισαν τους Μπάσχετους με 50-55 για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι του Αποστολόπουλου, για να απαντήσουν ο Νικολοπουλος με τον Παντελη για το 2-10 της ομάδας τους. Ο Κανδηλας μείωσε σε 7-10, με τον Μαρκου να απαντά για το 7-14, πριν κλείσει ο Αποστολόπουλος το δεκάλεπτο στο 9-14. Στη 2η περίοδο ο Μαρκου έφερε την ομάδα του στο 9-16, για να απαντήσει ο Χατζηθανος, πριν σκοράρει ξανά ο Μαρκου για το 11-19. Ο Χατζηθανος με τον Αναστασιαδη και τον Κανδηλα μείωσαν σε 18-19, για να έρθει ο Μαρκου για το 18-24 και να σκοράρει ο Παντελης για το 18-28 της ομάδας του, πριν κλείσει από τον Κανδηλα το ημίχρονο στο 21-28. Στην επανάληψη ο Αποστολόπουλος έφερε το ματς στο 23-28, με τον Λουκοπουλο να απαντά με καλάθι και φάουλ. Ο Αποστολόπουλος έγραψε το 25-31, με τον Παντελη να σκοράρει για το 25-34, πριν έρθει ο Χατζηθανος για το 31-34. Ο Παντελης με τον Νικολοπουλο σκόραραν για το 31-38, με τον Χατζηθανο να μειώνει σε 36-38 για την ομάδα του, πριν κλείσει η περίοδος στο 36-41 από τον Χρυσικόπουλο. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Χρυσικόπουλος σκόραρε για το 36-44, με τον Παντελη να φέρνει τους Catenazio B.C. στο 36-49. Ο Χατζηθανος μείωσε σε 40-49, με τον Χρυσικόπουλο να σκοράρει για το 40-52. Οι Μπάσχετοι με τον Χατζηθανο, τον Κανδηλα, τον Κεζεπη και τον Αποστολόπουλο μείωσαν σε 49-52 για να απαντήσουν με μία βολή στα 36 δευτερόλεπτα οι Catenazio B.C. και να έρθει ο Μαρκου στα 13 δευτερόλεπτα με 2/2 για το 49-55 και τη νίκη της ομάδας του.

Τα λάθη ήταν 10-11 στο ματς, τα κλεψίματα 7-6 και οι ασίστ 14-14. Στα ριμπάουντ οι Μπάσχετοι είχαν τον έλεγχο, 44-36 με 17-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 8/24 τρίποντα και τους Μπάσχετους 7/19. Στα δίποντα οι Μπάσχετοι είχαν 34% και οι Catenazio B.C. 36%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μαρκου είχε 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Παντελης 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Χρυσικόπουλος 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Μπάσχετους ο Χατζηθανος είχε 23 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Κανδηλας 11 πόντους, 3 ασίστ, ο Αποστολόπουλος 10 πόντους, 13 ριμπάουντ.