0%
0%
0%
0%

Η Bacardi Tel Aviv κέρδισε με 66-53 τους Catenazio B.C. για την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, ελέγχοντας το ματς από το 2ο δεκάλεπτο και μετά, με τον Δενδρινο να σκοράρει 33 πόντους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-3 από τον Παναγιωτακη, για να απαντήσει για το 6-6 ο Σιουτης. Με τον Δενδρινο οι νικητές πήγαν στο 9-6, για να ισοφαρίσει ο Νικολοπουλος. Ο Δενδρινος έφερε την ομάδα του στο 16-9, με τον Μακρη να μειώνει αλλά το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Δενδρινο στο 18-13. Στη 2η περίοδο ο Μουστακαλης σκόραρε για το 20-13 για να απαντήσει ο Σιουτης, με τον πρώτο να γράφει και το 22-16. Ο Δενδρινος με τον Δεδογλου έφεραν την Bacardi Tel Aviv στο 26-17, για να μειώσει ο Παγουροπουλος σε 26-20 και 28-22. Ο Δενδρινος έγραψε το 33-22 στο τέλος του ημιχρόνου, με τον Μουστακαλή και τον Δεδογλου να φέρνουν την ομάδα τους στο 37-22 στο ξεκίνημα της επανάληψης. Ο Νικολοπουλος απάντησε, με τον Δενδρινο να γράφει το 40-24, για να έρθει ο Παγουροπουλος για το 40-27. Ο Τομαρας και ο Μουστακαλης ήταν που σκόραραν για το 44-27, για να γράψει ο Δενδρινος το 47-29 λίγο μετά και το 50-31, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Παγουρόπουλο στο 50-33. Στην 4η περίοδο Παγουρόπουλος έφερε το ματς στο 50-35, με τον Μπολο να σκοράρει για το 52-39 και το 54-42. Ο Παγουρόπουλος μείωσε στους 10, 54-44, αλλά ένα 10-0 από τον Δενδρινο, τον Παναγιωτάκη και τον Μουστακαλή έφερε την Bacardi Tel Aviv στο 64-44. Ο Παγουρόπουλος με τον Σιουτη και τον Νικολόπουλο μείωσαν σε 64-50, για να κλείσει το ματς στο 66-53 από τον τελευταίο.

Τα λάθη ήταν 10-22 στο ματς, τα κλεψίματα 16-7 και οι ασίστ 22-12. Στα ριμπάουντ οι Catenazio B.C. είχαν τον έλεγχο, 41-48 με 16-16 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/21 τρίποντα και τους Catenazio B.C. 4/13. Στα δίποντα οι Catenazio B.C. είχαν 35% και η Bacardi Tel Aviv 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Δενδρινος είχε 33 πόντους, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 7 κλεψίματα, ο Μουστακαλης 14 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παναγιωτακης 9 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Catenazio B.C. ο Παγουρόπουλος είχε 22 πόντους, 27 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Νικολοπουλος 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μπολος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Σιουτης 7 πόντους.