24.1%
66.7%
38.5%
36.4%

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της έκανε η Laser Derm, καθώς πέρασε νικηφόρα και από το εμπόδιο των Charlotte Hornies, σε ένα ματς όπου η ταχύτητα αλλά και οι αντοχές των νικητών έπαιξαν μεγάλο ρόλο στο τελικό 68-57. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Νεαμονιτός με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Χαντζής ξεκίνησε το ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Γκιώνης μείωσε σε 3-2, 6-2 με τρίποντο του Μπεστιτζάνου, 6-10 με 0-8 σερί οι Γκιώνης, Ζαμπούρας και Ιορδάνου, 11-10 με 5 συνεχόμενους πόντους του Μπεστιτζάνου και τρίποντο από τον Ζώη για το τελικό 11-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τσιάκας έβαλε μια βολή για το 11-14, 13-14 με καλάθι του Μπεστιτζάνου, 13-17 με τρίποντο του Τσιάκα, 17-17 με δύο βολές του Χαντζή και ένα καλάθι του Νεαμονιτού, 17-23 με τους Τσιάκα και Γκιώνη να βάζουν από ένα τρίποντο, 21-23 με απάντηση με 4-0 οι Νεαμονιτός και Μπεστιτζάνος, 21-25 ο Τσιάκας, 28-25 με 7-0 οι Νεαμονιτός και Μπεστιτζάνος ξανά, 28-26 με βολή του Ζαμπούρα, 31-26 με τρίποντο του Νεαμονιτού, 31-28 ο Ζαμπούρας ξανά, 33-28 ο Νεαμονιτός με νέο καλάθι, 33-30 από τον Στυλιανό και καλάθι του Κανελλόπουλου για το τελικό 35-30 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο Φραγκιουδάκης και Ζαμπούρας μείωσαν σε 35-34, 37-34 ο Κανελλόπουλος, 37-37 με τρίποντο του Τσιάκα, 48-37 με 11-0 σερί οι Τσουκάλης, Νεαμονιτός, Χαντζής και Μπεστιτζάνος, 48-40 με τρίποντο του Τσιάκα, 52-40 οι Τσουκάλης και Χαντζής και απάντηση με το ίδιο σερί οι Γκιώνης και Ιορδάνου για το τελικό 52-44 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Χαντζής έβαλε τρίποντο για το 55-44, ο Στυλιανός μείωσε σε 55-46, 58-46 με νέο τρίποντο του Χαντζή, 58-48 με δύο βολές του Ιορδάνου, 60-48 ο Νεαμονιτός, 60-52 οι Στυλιανός και Ζώης, 66-52 με δύο καλάθια του Νεαμονιτού και ένα του Μπεστιτζάνου, 66-55 με πόντους του Ζαμπούρα, 68-55 ο Νεαμονιτός και 68-57 απο τον Ζώη για να γραφτεί το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τη Laser Derm, πέρα από τον Νεαμονιτό, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μπεστιτζάνος με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα. Για τους Charlotte Hornies καλό ματς έκανε ο Τσιάκας με 15 πόντους και 1 ριμπάουντ.