30.4%
57.9%
64.7%
10.7%

Με το ροζ φύλλο στις αποσκευές τους έφυγαν από το κλειστό του Αιγάλεω οι Los Rebel Lakers, αφού κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το τελικό 44-64, στην 10η στροφή της φετινής Bronze. Οι Charlotte Hornies, μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο, όμως από το 2ο δεκάλεπτο και μετά, οι παίκτες του coach Θεοχάρη, ανέβασαν στροφές, σταδιακά άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς και εν τέλει έφτασαν στην 5η τους φετινή νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Γκιώνη να ανοίγει το σκορ με δίποντο στο ζωγραφιστό για το αρχικό 2-0 των Charlotte Hornies, οι Los Rebel Lakers θα απαντήσουν με δίποντο του Δερδενέ στη ρακέτα για το 2-2, ενώ ένα καλάθι του Ζαμπούρα, θα δώσει προβάδισμα ξανά στους Hornies, με το σκορ στο 4-2. Εκεί, οι Los Rebel Lakers προσπέρασαν με 3 βολές του Δερδενέ για το 4-5, όμως η απάντηση ήρθε γρήγορά από τους Hornies, αφού ένα σερί 14-2, ύστερα από 8 πόντους του Διαμάντη, 3 του Ζώη, 2 του Γκιώνη και βολή του Φραγκιουδάκη Σ., θα τους δώσει το προβάδισμα, με τη διαφορά μάλιστα να ανοίγει στους 11 πόντους και το 18-7 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Λεβέντης ξεκόλλησε επιθετικά τους Los Rebel Lakers με δίποντο, μειώνοντας στο 18-9, ο Ζαμπούρας απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 20-9, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο, σφράγισε με δικό του δίποντο ο Χειράκης, ροκανίζοντας τη διαφορά στους 9 και το 20-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ένα δίποντο του Δερδενέ, μείωσε τη διαφορά στους 7 και το 20-13, ο Σπυριδωνίδης με βολή έκανε το 21-13 των Hornies, ενώ ο Κλεφτόγιαννης με 3 απανωτούς πόντους και ο Λεβέντης με ακόμα 2, μείωσαν τη διαφορά στην κατοχή και το 21-18 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ένα εύστοχο τρίποντο του Αντωνίου θα διαμορφώσει το 24-18, όμως ένα σερί 0-10 από τους Los Rebel Lakers, έπειτα από 3 πόντους του Βλαχάκη, 3 του Δερδενέ και από 2 των Κλεφτόγιαννη και Αργυρόπουλο, έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα τους με το σκορ στο 24-28. Εκεί, ένα καλάθι από τον Φραγκιουδάκη Σ. θα μειώσει στο καλάθι και το 26-28, ο Κλεφτόγιαννης με εύστοχο τρίποντο έγραψε το 26-31, όμως το ημίχρονο, σφράγισε με δικό του τρίποντο ο Ζώης, μειώνοντας τη διαφορά στην κατοχή και το 29-31 του ημιχρόνου.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Λεβέντης με 2 συνεχόμενα δίποντο έκανε το 29-35 των Los Rebel Lakers, ο Ζώης με τρίποντο κατάφερε να μειώσει στους 3 και το 32-35, ενώ ο Κλεφτόγιαννης με δίποντο και βολή και ο Λεβέντης με δίποντο, θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 8 και το 32-40. Στη συνέχεια, οι Charlotte Hornies με βολή του Ζαμπούρα μείωσαν στο 33-40, ο Κλεφτόγιαννης και ο Λεβέντης με 2 νέα δίποντα έγραψαν το 33-44, ενώ ένα τρίποντο από τον Φραγκιουδάκη Σ., έγραψε το 36-44 της αναμέτρησης. Το τρίτο δεκάλεπτο, έκλεισε με νέο καλάθι ο Κλεφτόγιαννης, ο οποίος έγραψε το 36-46 της περιόδου για τους Los Rebel Lakers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Los Rebel Lakers, θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 15 πόντους, ύστερα από τρίποντο και δίποντο του Δερδενέ για το 36-51, ο Φραγκιουδάκης Μ. με δίποντο στη ρακέτα θα μειώσει στο 38-51, ενώ ο Δερδενές με βολή και δίποντο, ο Λεβέντης με δίποντο και ο Δουρακάκης με 2/2 βολές, άνοιξαν τη διαφορά στους 20 πόντους και το 38-58 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Διαμάντης με ένα δύσκολο γκολ-φάουλ και ο Ζαμπούρας με εύστοχη βολή θα μειώσουν στο 42-58, ο Δερδενές με δίποντο έγραψε το 42-60, ενώ με βολή του Γκιώνη, το ματς πήγε στο 43-60. Εκεί, ένα τρίποντο του Δερδενέ και 1 βολή του Δουρακάκη έκαναν το 43-64, ενώ ο Διαμάντης με εύστοχη βολή, σφράγισε το ματς στο τελικό 44-64.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Χρήστος Δερδενές ο οποίος σταμάτησε στους 23 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 15 ριμπάουντ και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθειες, για να συγκεντρώσει 27 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Λεβέντης και Κλεφτόγιαννης, ενώ από τους Charlotte Hornies ξεχώρισε η προσπάθεια των Ζώη και Διαμάντη.